Komunikaty prasowe

Odmień swoje Volvo z Polestar Performance Parts

Sportowy oddział marki Volvo wprowadza nową linię części, które czerpią garściami ze sportowych doświadczeń marki Polestar. Nie zabrakło akcesoriów, które poprawiają wygląd samochodów, ale są też i takie, które poprawiają ich własności jezdne. Teraz właściciele Volvo będą mogli sprawić sobie jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Polestar Performance Parts to nowa gama części, które początkowo będą dostępne do modeli Volvo S60, V60, V40 oraz XC60. Paleta dodatków obejmie elementy nadwozia poprawiające aerodynamikę auta, wzorowane na S60 Polestar obręcze kół ze stopów lekkich, dedykowane układy wydechowe oraz elementy wykończenia wnętrza.

Od jakiegoś czasu otrzymujemy z wielu krajów zapytania o możliwość nabycia pojedynczych części Polestar do seryjnych samochodów Volvo. Jesteśmy szczęśliwi, że w końcu możemy na nie odpowiedzieć. Dzięki tej linii produktów poprawimy osiągi aut i przyjemność z jazdy popularnych modeli Volvo. Teraz wrażenia będą jeszcze lepsze – zapowiedział Niels Möller, dyrektor operacyjny firmy Polestar.

Hasło ”Made to Perform” najlepiej oddaje charakter produktów Polestar Performance Parts. Zaprojektowano je z myślą o poprawianiu osiągów. Te specjalnie dopasowane do modeli Volvo części są rezultatem 20-letniego doświadczenia w sporcie motorowym najlepszych szwedzkich inżynierów firmy Polestar oraz kierowców wyścigowych zespołu Cyan Racing.

Dzięki naszym kolegom rywalizującym od lat na torach w samochodach Volvo w zepole Cyan Racing wiemy, że mistrzostwa wygrywa się dzięki konsekwencji. Bardzo ważne jest stworzenie odpowiednich warunków dla kierowcy, który powinien dysponować dobrze ustawionym i precyzyjnym w prowadzeniu autem, na którym może polegać w każdych warunkach. Wiedza, jaką wynieśliśmy z wyścigów ma bezpośrednie przełożenie na rozwój naszych samochodów drogowych oraz produktów Polestar Performance Parts. Zostały one stworzone tak, aby dzielić tę bliską nam filozofię – podkreślił Henrik Fries, dyrektor badań i rozwoju w firmie Polestar.

Nowa gama części jest oferowana zarówno w formie pojedynczych części, jak również kompletnych pakietów przeznaczonym do danych modeli. Montując te części, w połączeniu z programem Polestar, który optymalizuje pracę silnika i skrzyni biegów, możemy spodziewać się znacznej poprawy wrażeń z jazdy.

Wszystkie części z nowej linii są rozwijane i testowane przez Volvo Cars według surowych standardów dotyczących pozostałych produktów marki. Są one doskonale dopasowane do samochodów i wykończone na właściwym dla marki poziomie. Ich montaż nie ma żadnego wpływu na gwarancję mechaniczną pojazdu.

Linia części Polestar Performance Parts będzie rozwijana i w przyszłości obejmie kolejne modele Volvo.

Więcej informacji na temat Polestar Performance Parts można znaleźć na dedykowanej stronie. Części trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie można je zamówić w autoryzowanych salonach Volvo.

Materiały powiązane