Komunikaty prasowe

Odświeżony model Volvo S80 – prestiż i gwarancja komfortu jazdy

Odświeżony model Volvo S80 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na wystawie Geneva Motor Show na początku marca. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest póŸną wiosną 2009 roku.

Volvo Cars planuje kontynuować sukces bieżącego modelu na kluczowych rynkach, gdzie Volvo S80 jest liderem sprzedaży w swoim segmencie. Przyczyni się do tego z pewnością bardziej wyrazista i elegancka konstrukcja auta, luksusowe wnętrze oraz dynamiczniejsze  podwozie i nowa linii silników w najnowszym Volvo S80.

„Z zewnątrz odświeżone Volvo S80 sprawia wrażenie większego i bardziej eleganckiego. Dodatkowo jest bardzo charyzmatyczne. Niemcy określają podobny styl jako „böser blick”, co oznacza, że samochód sprawia groŸne wrażenie w tylnym lusterku” – wyjaśnia Steve Mattin, dyrektor ds. projektowania w firmie Volvo Cars.

Wnętrze samochodu jest wygodne i luksusowe. Dodatkowo jest znacznie bardziej dostosowane do potrzeb kierowcy dzięki nowemu układowi kierowniczemu oraz nowym wersjom oprzyrządowania. Nasi eksperci od zawieszenia i silników sprawili, że jakość jazdy dorównuje atrakcyjności wnętrza samochodu – dodaje Steve Mattin.

Precyzja i wysoka jakość materiałów

Steve Mattin wraz z zespołem dodali do S80 szereg detali zmieniających jego sylwetkę. Sprawia on teraz wrażenie niższego, dłuższego i szerszego samochodu, auto jest też bardziej dynamiczne, ale także eleganckie.

Na atrapie znajduje się powiększone w stosunku do bieżącej wersji logo Volvo. Dodano również nowe wykończenia na wlotach powietrza, dolnych częściach drzwi oraz pod tylnymi światłami.

Podczas projektowania wnętrza Volvo S80 projektanci skupili się na zwiększeniu wygody i luksusu.

Cienka, pływająca konsola centralna posiada teraz metalową ramę podkreślającą jej oryginalny projekt. Dodatkowo dużo łatwiej jest z niej korzystać. Analogicznie jest to rozwiązane w nowym Volvo XC60.

Samochód wyposażony jest w eleganckie aluminiowe tarcze zegarów. Firma Volvo Cars zaprezentowała w nim również nową generację kierownic. Matowe, metaliczne wykończenie czteroramiennej kierownicy znaleŸć można również na drążku zmiany biegów oraz dookoła przycisku uruchamiającego silnik.

„To właśnie połączenie kilku starannie przemyślanych szczegółów tworzy charakter całego pojazdu. Ponieważ ośmiu na dziesięciu klientów wybiera tapicerkę skórzaną, fotele stanowią dobry tego przykład. W S80 skupiliśmy się na wygodzie dzięki stworzeniu nieporównywalnych z niczym innym foteli z bocznymi podparciami, których wygląd podkreśla dodatkowo doskonała jakość miękkiej skandynawskiej skóry” – mówi Steve Mattin.

Nowe 5-cylindrowe silniki diesla i nowe opcje zawieszenia

Odświeżony model Volvo S80 podnosi komfort jazdy dzięki całkowicie nowemu pięciocylindrowemu silnikowi diesla z podwójnym turbodałodowaniem o pojemności 2,4 litra. Nowy silnik D5 posiada moc 205 KM, a jego moment obrotowy wynosi 420 Nm przy bardzo szerokim zakresie obrotów silnika. Zużycie paliwa (mieszany cykl UE) wynosi tylko 6,2 l/100 km, a emiscja CO2 jedynie 164g/km – to rekordowo niski wynik dla samochodu o tych rozmiarach i mocy silnika.

Odświeżony S80 dostępny jest również w wersji z 2,4-litrowym silnikiem diesla zgodnym z normą Euro 4, o mocy 175 KM, momencie obrotowym wynoszącym 420 Nm, zużyciu paliwa (cykl mieszany UE) na poziomie 5,8 l/100 km oraz emisji CO2 wynoszącej 154 g/km (wyniki wstępne).

Volvo Cars oferuje dwie opcje zawieszenia – pierwsza z nich to gwarancja najwyższego komfortu, natomiast druga – dla zapalonych kierowców – zapewnia dużą przyjemność z  dynamicznej jazdy. Pierwsza z nich to opcja standardowa, natomiast obniżone zawieszenie sportowe oferowane jest jako opcja dodatkowa.

Volvo S80 liderem swojego segmentu

Odświeżony Volvo S80 jest reprezentantem segmentu zdominowanego przez męskich klientów interesujących się samochodami i posiadających sprecyzowane oczekiwania dotyczące luksusu, jakości jazdy oraz marki. Wybór samochodu opiera się często na indywidualnych gustach i preferencjach, chociaż samochód taki musi nierzadko służyć jako pojazd dla całej rodziny.

„W segmencie tym klienci są często bardzo przywiązani do danej marki. Aby zaznaczyć swoją obecność wśród klientów jeżdżących teraz konkurencyjnymi samochodami, musimy zaoferować im coś więcej, czyli najwyższy możliwy luksus, komfort oraz jakość jazdy. W połączeniu z najwyższym na świecie poziomem bezpieczeństwa cechy te sprawiają, że nowy S80 naprawdę trudno jest przebić. To prawdziwy produkt lifestyle’owy – mówi Stephen Odell

„Mam dobrą radę dla tych, którzy wiedzą o Volvo S80, ale którzy nigdy go nie prowadzili: przyjrzyjcie mu się bliżej i wybierzcie się na jazdę próbną. Będziecie zdumieni tym, co zdołaliśmy osiągnąć – dodaje Odell.

Materiały powiązane