Komunikaty prasowe

Ogranicz prędkość auta przed jego użyczeniem innej osobie – Volvo Cars wprowadza system Care Key

Volvo Cars zaprezentowało dziś Care Key, pozwalający każdemu właścicielowi Volvo zaprogramować limit prędkości, przed pożyczeniem swojego auta innemu członkowi rodziny, albo znajomemu. Care Key będzie standardowym wyposażeniem wszystkich modeli Volvo od roku modelowego 2021.

Care Key pozwala kierowcom Volvo ustawić ograniczenie prędkości maksymalnej swych aut przed ich użyczeniem członkom rodziny lub młodszym i mniej doświadczonym kierowcom.

Wprowadzenie Care Key to kolejne działanie Volvo po tym, jak na początku tego miesiąca Volvo Cars ogłosiło wprowadzenie ogranicznika prędkości maksymalnej swych modeli do 180 km/h. Tym samym firma chce wysłać światu jasny sygnał, że chce bezkompromisowo dążyć do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars, powiedział w tym miesiącu, że marka chce rozpocząć dyskusję, czy producenci samochodów mają prawo – lub nawet obowiązek – instalowania w swych autach technologii wpływających na zachowania ich kierowców. Teraz, gdy takie technologie są dostępne, pytanie to staje się tak ważne, jak nigdy dotąd.

Ogranicznik prędkości oraz Care Key są elementami tej inicjatywy i pokazują, jak producenci aut mogą aktywnie przejąć odpowiedzialność za dążenie do wyeliminowania śmiertelnych ofiar przez wspieranie właściwych zachowań kierowców.

Uważamy, że na producencie aut spoczywa odpowiedzialność za podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – powiedział Hakan Samuelsson. – Zaprezentowane przez nas ostatnio ograniczniki prędkości wpisują się w tę postawę, a Care Key to jej kolejny przykład. Wielu ludzi chce się dzielić swymi autami z przyjaciółmi i rodziną, ale nie wiedzą, jak zapewnić im bezpieczeństwo na drodze. Care Key to w takich sytuacjach dobre rozwiązanie i dodatkowy środek chroniący pożyczającego auto.

Pomijając potencjalne zyski w dziedzinie bezpieczeństwa, środki takie jak ogranicznik prędkości czy Care Key z pewnością dadzą kierowcom Volvo także zyski finansowe – marka zaprosiła właśnie na kilku rynkach firmy ubezpieczeniowe do dyskusji i składania specjalnych, atrakcyjnych ofert polis dla tych członków społeczności Volvo, którzy wykorzystują takie systemy bezpieczeństwa.

Szczegóły tych specjalnych warunków będą uzależnione od lokalnych uwarunkowań rynkowych, ale Volvo Cars spodziewa się, że wkrótce będzie mogło poinformować o kilku ustaleniach z lokalnymi firmami ubezpieczeniowymi.

Jeśli możemy zachęcić do lepszych zachowań dzięki technologii pozwalającym kierowcom na uniknięcie kłopotów, to w logiczny sposób powinno to wpłynąć na stawki ubezpieczeniowe – powiedział Samuelsson.

Materiały powiązane