Komunikaty prasowe

Oscary wydawnicze zostały przyznane!

LIV firmy Volvo Cars najlepiej zaprojektowanym czasopismem.

Skierowany do sympatyków marki Volvo magazyn „LIV” uznany został przez brytyjskie Stowarzyszenie Agencji Wydawniczych (ang. Association of Publishing Agents – APA) za najlepiej zaprojektowane czasopismo. Uroczysta gala wręczenia „Oskarów” biznesu wydawniczego odbyła się pod koniec listopada bieżącego roku.

Lifestylowy „LIV” jest czasopismem skierowanym do klientów, partnerów biznesowych, dziennikarzy i sympatyków marki Volvo.

„Zdobycie tego typu wyróżnienia jest dla nas bardzo satysfakcjonujące”-  mówi Marcin Klimczewski, dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska  – „LIV” jako magazyn kierowany do sympatyków Volvo w doskonały sposób wpisuje się w wizerunek naszej marki. Przekazuje on bowiem w swej treści podstawowe wartości Volvo – bezpieczeństwo, poszanowanie tradycji, dbałość o środowisko,  prestiż i elegancję. Dla miłośników naszej marki Volvo to coś więcej niż samochody, to styl życia. Nasz magazyn „LIV” jest tego świetnym przykładem.”

„LIV” otrzymał wyróżnienie za najlepszy design czasopisma. Ale to nie jedyny wyraz uznania dla tego projektu. Jeden z twórców magazynu  – Tan Parmar otrzymał tytuł „Tytuł Projektanta Roku”.

Nagrody zostały przyznane przez Stowarzyszenie Agencji Wydawniczych, które już od 9 lat przyznaje wyróżnienia magazynom, redakcjom, wydawnictwom i ludziom związanym z branżą wydawniczą.

Magazyn LIV nie jest jedynym czasopismem dedykowanym sympatykom Volvo, któremu przyznana została w ostatnim czasie nagroda. W listopadzie bieżącego roku doceniony został także wewnętrzny magazyn Volvo – „Agenda”, uznany przez organizację zrzeszającą europejskie towarzystwa komunikacyjne FEIEA za najlepszy magazyn w Europie w kategorii czasopism wielojęzycznych.

Międzynarodowy skład sędziowski brał pod uwagę kryteria takie jak: nagłówki, jakość fotografii, styl języka, sposób redagowania oraz autorską prezentację własnych poglądów. Zespół sędziowski uznał czasopismo „Agenda” za interesujące i logiczne pod względem językowym, stylistycznym i wizualnym. Grand Prix przyznane zostało na uroczystej gali w Londynie. Międzynarodowe wyróżnienie magazynu „Agenda” poprzedzone zostało przyznaniem szwedzkiej nagrody wydawniczej, wręczonej pismu po raz trzeci z rzędu.  

Materiały powiązane