Komunikaty prasowe

Peter Horbury nowym szefem Designu Volvo Car Corporation

Z dniem 1 maja Peter Horbury przejmie obowiązki szefa działu projektowania produktów w Volvo Cars.

Horbury posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania samochodów luksusowych i  prestiżowych. Jest jednym z najbardziej znanych projektantów w branży motoryzacyjnej.

Obecnie Horbury piastuje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. projektowania w Ford Motor Company, w ramach którego jest odpowiedzialny za strategię projektowania i realizacji wszystkich produktów marek Ford, Lincoln i Mercury w Ameryce Północnej. Wcześniej Horbury pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego ds. projektowania w Premier Automotive Group (PAG), zajmując się strategią projektową dla Astona Martina, Jaguara, Land Rovera i Volvo.

W latach 1991-2002 Peter był dyrektorem ds. projektowania w Volvo Car Corporation, gdzie kierował zespołami projektowymi w Szwecji, Hiszpanii i Kalifornii. Był odpowiedzialny za powstawanie i wdrażanie nowego, stylowego języka designu we wszystkich modelach wprowadzonych na rynek w latach 90.tych, w tym słynnego XC90 oraz nagradzanych modeli koncepcyjnych, takich jak Environmntal Concept Car oraz Safety Concept Car , na bazie którego powstał chyba najbardziej designerskie model Volvo ostatnich lat – miejski hatchback C30

„Bardzo się cieszę z perspektywy powrotu do projektowania dla Volvo. Marka ta ma bardzo silną tożsamość w dziedzinie design.  Możliwość pracy nad rozwojem jej designu uważam za ogromny przywilej” – powiedział Peter Horbury.

Horbury urodził się w Alnwick (Northumberland, Wielka Brytania). W 1974 r. uzyskał tytuł magistra w dziedzinie projektowania samochodów w Royal College of Art., zaś w 1972 r. obronił dyplom licencjata w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w Newcastle-upon-Tyne College of Art and Industrial Design. W 1998 r. uzyskał tytuł Autocar’s Designer of the Year.

Horbury zastąpi na tym stanowisku Steve’a Mattina

Materiały powiązane