Komunikaty prasowe

Pierwsze zdjęcia koncepcyjnego modelu Volvo S60

Volvo S60 Concept – najnowszy koncepcyjny model Volvo zaprezentowany zostanie  w styczniu na targach motoryzacyjnych w Detroit. Samochód zapowiada model seryjny, który na rynku pojawi się w 2010 roku.

Pierwsze zdjęcia pokazują sylwetkę samochodu mocno nawiązującą do modeli coupe. Utrzymany zostanie tym samym charakter bieżącego i cenionego przez klientów marki modelu. Linia jednakże jest bardziej dynamiczna, a sam samochód nowoczesny , o odważnym designie.

Tym samym wygląd  samochodu koncepcyjnego stanowi obietnicę jego możliwości jezdnych.
Potwierdza to Prezes VCC Stephen Odell wskazując „że nowe S60 umożliwi sportową jazdę naszym klientom w stopniu zdecydowanie większym niż pozostałe modele Volvo”.

Nadkola przypominające podwójną falę

Eleganckiej, zbliżonej do coupe linii dachu towarzyszy zupełnie nowy zarys nadkoli – łagodna podwójna fala płynąca się od przednich do tylnych świateł.

„Zainspirowało nas wybrzeże Szwecji, tam gdzie morze spotyka się z klifami. Ekscytujące połączenie dramatyzmu i zmysłowości”, wyjaśnia Steve Mattin, dyrektor Volvo Cars ds. projektowych – „Zewnętrzny wygląd samochodu koncepcyjnego wyraŸnie wskazuje, czego klient może się spodziewać po nowym seryjnym S60. W projektowaniu wnętrza pozwoliliśmy sobie nawet na jeszcze więcej – tu chcieliśmy przede wszystkim stworzyć wizję przyszłości Volvo w nieco dalszej perspektywie”.

Pływająca konsola środkowa wykonana została  z kryształu Orrefors

Jednym z elementów wyposażenia wnętrza jest „płynąca” konsola centralna z ręcznie wykonanego kryształy Orrefors. Przypomina falę, rozciągającą się od tablicy rozdzielczej aż po oparcia tylnych siedzeń. Kryształowy panel, który spoczywa na gumowych podkładkach, wydaje się płynąć swobodnie nad ergonomicznymi sterownikami wkomponowanymi w konsolę.

„W tworzeniu samochodu projektowego najważniejsze jest uwolnienie własnej wyobraŸni. Nasza bogata graficznie, supercienka i co więcej charakterystyczna dla marki Volvo konsola środkowa  idealnie się do tego nadaje. Kryształ oddaje prestiżowy charakter marki. Być może w przyszłości zobaczymy więcej elementów wyposażenia wnętrza wykonanych z kryształopodobnych materiałów”, mówi Steve Mattin.

Materiały powiązane