Komunikaty prasowe

Pierwszy całkowicie elektryczny samochód Volvo wyprodukuje w Chinach

Dziś podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju przedstawiciele Volvo Cars zapowiedzieli, że pierwszy w pełni elektryczny samochód tej marki będzie produkowany w Chinach.

Całkowicie nowy model ma powstać na platformie podłogowej CMA (Volvo’s Compact Architecture), która posłuży do budowy mniejszych modeli. Elektryczne Volvo trafi do sprzedaży w 2019 roku i będzie eksportowane z Chin na cały świat. Decyzja, by produkcję elektrycznych Volvo ulokować w Państwie Środka, nie jest przypadkowa. Chiny mają stać się dla Volvo centralnym ośrodkiem produkcyjnym zelektryfikowanych aut.

Volvo Cars w pełni wspiera rząd Chin w realizacji planu, który zakłada w ciągu pięciu najbliższych lat poprawę jakości powietrza w tym kraju. Ten cel doskonale wpisuje się w filozofię naszej marki, dla której ochrona środowiska, jakość i bezpieczeństwo pozostają kluczowymi wartościami. Wierzymy także w to, że elektryfikacja pojazdów jest sposobem na ekologiczny transport – powiedział Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Chiny są największym na świecie rynkiem zbytu samochodów elektrycznych. Dodatkowo władze tego kraju mają ambitne plany dotyczące popularyzacji aut hybrydowych i elektrycznych, które mają zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w miastach związane z ogromnym ruchem pojazdów.

Firma Volvo Cars zobowiązała się do tego, że sprzeda łącznie milion samochodów hybrydowych i elektrycznych do 2025 roku. W przyszłości w pełni elektryczny samochód będzie także dostępny także w większych modelach korzystających z platformy podłogowej SPA. Szwedzka firma zapowiedziała, że każdy model w ofercie będzie dostępny jako hybryda ładowana z gniazdka.

Volvo w Chinach ma trzy ośrodki produkcyjne. W Daquing wytwarzane są modele serii 90, Chengdu – modele serii 60, a w Luqiao – seria 40.

 

 

Materiały powiązane