Komunikaty prasowe

Podwójne zwycięstwo Volvo XC90 w konkursie Auto Lider 2014

Premiera roku i Duży SUV i crossover to właśnie w tych dwóch kategoriach konkursu Auto Lider zwyciężył najnowszy model Volvo XC90. Konkurs, w którym głosowało ponad 77 000 osób, został zorganizowany motoryzacyjne tytuły Wydawnictwa Bauer – tygodnik Motor i miesięcznik Auto Moto.

Auto Lider to jeden z najważniejszych konkursów branżowych w Polsce. W tegorocznej edycji czytelnicy i internauci wybierali swoich faworytów aż w trzynastu różnych kategoriach. W dwóch z nich zwyciężyło Volvo XC90. To szwedzkie auto wygrało także, tę najbardziej prestiżową nagrodę, jaką jest motoryzacyjna premiera roku. 

XC90 to znacznie więcej niż kolejne auto w ofercie. Jego zaprojektowanie od podstaw pochłonęło 40 mld złotych otwiera. To auto drogę kolejnym sześciu- siedmiu naszym modelom i jest częścią szerokiej transformacji naszej marki. Jak wiele się zmieniło w porównaniu do dotychczasowych naszych aut widać już na pierwszy rzut oka. To luksus w niepowtarzalnym, szwedzkim wydaniu. Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że XC90 podoba się czytelnikom Motoru i Auto Moto, ale i tak bardzo cieszy nas ich wybór i pragniemy podziękować za każdy oddany na nas głos – powiedziała Izabela Roszkowska-Augustyniak, marketing manager Volvo Car Poland.

XC90 to pierwszy model Volvo zaprojektowany na nowej platformie podwoziowej SPA. Samochód ma także najbogatszy seryjny pakiet systemów bezpieczeństwa jaki jest obecnie dostępny na rynku. Pod maską znajdą się silniki Diesla o mocy od 190 do 225 KM oraz silniki benzynowe o mocy 254 i 320 KM. Topowa odmiana hybrydowa będzie miała zespół napędowy o łącznej mocy 400 KM. Poza podstawową odmianą D4, wszystkie pozostałe wersje będą wyposażone w napęd na cztery koła. We wnętrzu zastosowano tylko naturalne materiały wykończeniowe: drewno, metal, skórę, a w niektórych wersjach także ręcznie polerowany kryształ. Samochód trafi do polskich salonów pod koniec maja br. Jego ceny zaczynają się od 230 000 zł.

Materiały powiązane