Komunikaty prasowe

Polacy Wicemistrzami Świata w konkursie dla techników Volvo Cars VISTA 2022

W ubiegły weekend miał miejsce w Göteborgu finał międzynarodowego konkursu Volvo Cars przeznaczonego dla techników z całego świata. Wygrała drużyna amerykańska tuż przed… ekipą z Polski. Tym samym reprezentanci polskiego dealera zostali wicemistrzami świata konkursu VISTA 2022. Oto szczegóły.

Konkurs VISTA organizowany jest co dwa lata przez Volvo Cars w kilkudziesięciu krajach. W tym roku brało w nim udział 5000 zespołów. Najpierw miały miejsca zmagania na szczeblach krajowych. Do światowego finału przechodziła tylko jedna, najlepsza drużyna z kraju. W ten weekend w Göteborgu niemal 40 najlepszych ekip zmagało się w bezpośrednim finalnym starciu. Nie miały łatwo. Sprawdzana była ich wiedza teoretyczna oraz praktyczne radzenie sobie z usterkami samochodów. W tym roku duży nacisk położono na naprawy samochodów czysto-elektrycznych, które wymagają sporej wiedzy. Nasz kraj reprezentowali Mariusz Bieniasz, Piotr Pisanko i Robert Głusiecki – drużyna z Nord Auto Olsztyn. Minimalnie wyprzedziła ich ekipa techników ze Stanów Zjednoczonych. Z europejskich drużyn – nie było na nich mocnych.

Konkurs VISTA organizowany jest przez Volvo Cars od lat. Po raz pierwszy polska ekipa zaszła w nim tak daleko. To ogromny sukces zwycięskiego zespołu, ale również osób odpowiedzialnych w Volvo Car Poland za szkolenia techniczne. Współczesne samochody wymagają ogromnej, ciągle aktualizowanej wiedzy. Samochody mają coraz bardziej zaawansowane systemy pokładowe i technologie bezpieczeństwa. Postępuje także elektryfikacja układów napędowych. Na szczęście technicy naszej autoryzowanej sieci serwisowej to jedni z najlepszych fachowców na świecie. Najkrócej mówiąc: Państwa samochody są w dobrych rękach.

Materiały powiązane