Komunikaty prasowe

Polestar 1 po pierwszych jazdach testowych będzie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Pekinie

Poslestar 1 zostanie zaprezentowany na targach Auto China 2018 w Pekinie, które odbywają się w dniach 25 kwietnia – 4 maja. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć ten model na żywo.

Pekińska prezentacja odbywa się tuż po pierwszych jazdach testowych w okolicach koła podbiegunowego. Przez dwa tygodnie, kierowcy testowi i inżynierowie w rygorystycznych warunkach sprawdzali prototyp Polestar 1. Samochód spisał się wyśmienicie w tak ekstremalnym środowisku. Wystarczy wspomnieć, że temperatury, w których odbywano jazdy oscylowały na poziomie minus 28 stopni Celsjusza.

Intensywne zimowe testy miały za zadanie sprawdzić odpowiednie zestrojenie konwencjonalnych elementów, takich jak: zawieszenie, prowadzenie i balans samochodu. Sprawdzano także układ napędowy i baterię, które surowy, północny klimat wystawił na ciężką próbę.

Program jazd testowych skupiał się przede wszystkim na systemie zarządzania rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy tylnymi kołami. Tylna oś oparta jest na dwóch silnikach elektrycznych i przekładniach planetarnych.

Testy dostarczyły nam fantastycznych informacji na temat prowadzenia i dynamiki nowego modelu – powiedział Thomas Ingenlath CEO Polestar

Jesteśmy bardzo zadowoleni z balansu nadwozia, ale największe wrażenie zrobił nas system odpowiedzialny za rozdział momentu obrotowego tylnej osi. Teraz jesteśmy pewni jak bardzo poprawia on prowadzenie i reagowanie samochodu na polecenia kierowcy. To samochód stworzony dla kierowcy. Możemy szczerze powiedzieć, że zdaliśmy egzamin i zrobiliśmy milowy krok w rozwoju Polestar 1. Będziemy kontynuować testy w 2018 roku.

Teraz skupiamy się na przedstawieniu modelu chińskiej publiczności po raz pierwszy – jest to kluczowy rynek dla nas – dodał Thomas Ingenlath

 

Materiały powiązane