Komunikaty prasowe

Polestar Cyan Racing rozpoczyna program testów do mistrzostw WTCC

Polestar Cyan Racing zakończył budowę nowego auta testowego przygotowanego do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych WTCC. Jest to część programu badawczo rozwojowego na rok 2017 i późniejsze lata.

Samochód testowy to istotna część w naszym planie na rok 2017. Samochody wyścigowe, którymi startujemy w WTCC nie wróciły do Szwecji od początku sezonu, co oznacza, że żadne prace rozwojowe nie były możliwe. Samochód testowy zmienia wszystko, daje nam wiele możliwości do sprawdzenia teorii w praktyce, dane, które dzięki niemu zbierzemy znacząco wpłyną na rozwój auta – powiedział Christian Dahl, CEO w Cyan Racing

Kierowcy Robert Dahlgren i Thed Björk zakończyli pierwsze testy w Mantrop Park w Szwecji w ubiegłym tygodniu. Obecny sezon to pierwszy rok wieloletniego programu zespołu Polestar Cyan Racing w wyścigach WTCC. W tym roku naszym celem była nauka i zbieranie doświadczeń, cel na przyszły sezon to wygranie wyścigu i Mistrzostwo Świata w trzecim sezonie startów.

Wyniki, jakie nasz zespół osiąga w tym roku są lepsze niż się spodziewaliśmy. Kilkukrotnie udało się zakończyć wyścig w pierwszej piątce, co w pierwszym sezonie startów jest bardzo dobrym wynikiem. Kluczowy dla takich wyników jest dobry samochód, jakim jest Volvo S60 Polestar TC1 i bardzo dobra praca zespołu. Równoległy do cyklu startów program testów jest następnym krokiem w realizacji naszego planu.- powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, Szef działu Motorsport w Polestar.

Najbliższym wyścigiem WTCC , w którym wystąpizespół Polestar Cyan Racing jest runda w Japonii na torze Twin Ring Motegi. W dwóch błękitnych Volvo zasiądzie Néstor Girolami i

Thed Björk. Więcej informacji na: http://wtcc.polestar.com

 

Materiały powiązane