Komunikaty prasowe

Polestar zdobywa nagrodę Wards 10 Best Engines za jednostkę napędową modelach S60 i V60

367 konna jednostka napędowa w nowym Volvo S60 i V60 Polestar jest jedną z najmocniejszych seryjnie produkowanych na świecie, została nagrodzona prestiżową nagrodą Wards 10 Best Engines 2017.

Jeszcze niedawno, silnik, który generował 100 koni mechanicznych z litra pojemności był czymś wyjątkowym i uchodził za wysilony. Volvo wspólnie z Polestar stworzyło unikalną jednostkę napędową, która produkuje imponujące 184 konie z litra pojemności skokowej. Dwulitrowy czterocylidrowy silnik w modelu V60 Polestar osiąga moc 367 koni mechanicznych, jest to granica, której nigdy nikt nie przekroczył w naszym konkursie – brzmiało uzasadnienie jurorów konkursu WardsAuto

W konkursie Wards 10 Best Engines silnik Polestara rywalizował z czterdziestoma innymi silnikami nominowanymi do niego, w tym pochodzących z takich modeli jak BMW M2, Jaguar XE czy Porsche 718 Cayman.

Naszym celem przy konstrukcji nowego silnika było zwiększenie osiągów i użyteczności przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin – powiedział Niels Möller dyrektor operacyjny w Polestar. Duże nakłady naszego działu rozwoju w połączeniu z najnowszą technologią rodziny silników Drive-E dały świetny rezultat. Nagrodzony silnik jest punktem kulminacyjnym pracy, jaką rozpoczęliśmy w 2009 roku. Jesteśmy bardzo dumni z nagrody WardsAuto – dodał Niels Möller

Volvo S60 i V60 Polestar, współdzielą technologiczne DNA z wyścigowym modelem S60 Polestar WTCC TC1, którym w wyścigu w Szanghaju Thed Björk zajął pierwsze miejsce. Więcej informacji na temat Polestara:

cars.polestar.com

Przez ostatnie kilka miesięcy jurorzy WardsAuto testowali czterdzieści nominowanych samochodów na publicznych drogach w normalnych warunkach drogowych. Ostateczny wynik opierał się na takich parametrach jak osiągi, zużycie paliwa, poziom hałasu i nowe technologie. Plebiscyt WardsAuto ma już 23 lata.

Więcej na temat wyników: wardsauto.com

Materiały powiązane