Komunikaty prasowe

Polska premiera i roadshow nowego Volvo XC40

W warszawskim Studiu Tęcza zaprezentowano długo wyczekiwany model Volvo. XC40 to pierwszy mały SUV tej marki. Porywające linie, innowacyjne rozwiązania, całkowicie nowe kombinacje kolorystyczne i miejski design – to główne cechy nowego Volvo XC40.

Żoliborskie Studio Tęcza zamieniło się w poniedziałkowy wieczór w Night Market by Volvo. Industrialny klimat stworzył idealną przestrzeń dla nowoczesnego, małego SUV-a. To samochód stworzony do miasta. Przemyślany pod kątem funkcjonalności wnętrza, z dużym prześwitem, co pozwoli bez problemu wjechać na wysoki krawężnik, niewielki, dzięki czemu przejeżdżanie wąskimi uliczkami i parkowanie będzie łatwe i przyjemne.

Ale Volvo XC40 to nie jedyna gwiazda premiery. Wieczór uświetnił koncert jazzowy Wojtka Mazolewskiego. Pojawiła się na niej również m.in. Joanna Horodyńska, Katarzyna Zielińska, Mariusz Czerkawski, Dorota Gardias, Odeta Moro, Karolina Malinowska, Tomasz Kuchar oraz Maciej Wisławski, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się nowemu Volvo.

Nowy model to pierwszy samochód Volvo zbudowany na platformie podwoziowej CMA i równocześnie jeden z najlepiej wyposażonych małych SUV-ów premium na rynku: zaawansowane systemy bezpieczeństwa, system wspomagania kierowcy Pilot Assist, Run-off Road Protection i Mitigation, system monitorowania martwego pola BLIS, kamera 360°, Cross Traffic z systemem automatycznego hamowania. To właśnie rozwiązania, które sprawiają, że prowadzenie samochodu staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Nowe Volvo nie zawiedzie również nawet najbardziej wymagających klientów, dla których ważny jest design i wygląd samochodu. Dostępna jest szeroka paleta barw nadwozia, obejmująca również wersje dwukolorowe. Do wyboru będą także bardzo odważne kolory tapicerki oraz filcowe okładziny i wykończenia drzwi.

Razem z nowym modelem Volvo Cars wprowadza na rynek pakiet serwisowy usług Care by Volvo, który całkowicie zmienia tradycyjne podejście do posiadania samochodu. Care by Volvo to cykliczna opłata za samochód. Ale to nie tylko abonament, to pakiet obejmujący szereg usług concierge, takich jak: tankowanie, czyszczenie, podstawienie i odstawienie samochodu na przegląd czy dostawa przesyłek do samochodu. Więcej informacji o Care by Volvo pod linkiem.

Volvo XC40 to samochód, który dopełnia gamę modelową Volvo. Choć świat ujrzał go zaledwie miesiąc temu już teraz można mówić o dużym zainteresowaniu samochodem. Jego więksi bracia bili rekordy popularności, a XC60 został najlepiej sprzedającym się modelem Volvo. Poprzeczka wisi wysoko, ale jest w zasięgu ręki. Nowe Volvo XC40 ma potencjał, aby pójść w ślady poprzedników i stać się liderem w swoim segmencie.

Po ogólnopolskiej premierze model XC40 wyruszył w roadshow po Polsce. To jedyna okazja, by usiąść za kierownicą i przyjrzeć mu się z bliska, zanim trafi do salonów dealerskich na początku 2018 roku. Można oglądać go u Autoryzowanych Dealerów Volvo. Harmonogram premier dostępny jest pod linkiem: https://www.volvocars.com/pl/xc40-road-show

Materiały powiązane