Komunikaty prasowe

Premiera XC60 w Rajszewie

Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską i Volvo XC60 wyłaniające się z dymnej zasłony na polu golfowym – to nie pomysły na scenariusz filmowy, tylko atrakcje finału polskiej edycji Volvo Masters Amateur.

W niedzielę 28 września na polu golfowym First Warsaw Golf&Country Club w Rajszewie rozstrzygnięty został największy turniej golfowy dla amatorów Volvo Masters Amateur Polish Edition 2008. Rywalizacja miała na celu wyłonienie polskich reprezentantów na światowy finał Volvo Masters Amateur w Andaluzji.

W tym roku Volvo Masters Amateur obchodzi swoją 20. światową rocznicę. W Polsce mamy przyjemność organizować turniej po raz czwarty. Cieszymy się, że zainteresowanie golfem w Polsce ciągle wzrasta, dlatego też, w tym roku w całym kraju odbyło się, aż 7 turniejów eliminacyjnych. Powoli przekonujemy się, że golf może być rodzinną rozrywką na poziomie.” – powiedział Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska, witając gości finału turnieju Volvo Masters Amateur.

Czwarta edycja Volvo Masters Amateur cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Goście turnieju mogli również przekonać się sami jak pasjonująca jest gra w golfa, biorąc udział w Akademii Golfa. Oprócz sportowych emocji niewątpliwą atrakcją niedzielnego popołudnia był premierowy pokaz XC60. Nowe Volvo miało swoją światową premierę w marcu br. w Genewie. Jesienią pojawi się w polskich salonach. XC60 to projekt designera Steve’a Mattina. Model łączy w sobie sportowy i  elegancki charakter. To samochód klasy „cross-over”, zarówno do jazdy w terenie jak i poruszania się w mieście. Na uwagę zasługują niebanalne rozwiązania takie jak panoramiczny dach, zaawansowany układ klimatyzacji, cztery ergonomiczne fotele w przestronnym wnętrzu, oraz szeroki wybór elementów wykończenia wnętrza i nadwozia, które nadają każdemu modelowi indywidualny styl. XC60 to najbezpieczniejsze Volvo w historii firmy. A to za sprawą szeregu inteligentnych systemów bezpieczeństwa pomagających kierowcy unikać wypadków, w tym m.in. city safety  – układu, dzięki któremu możemy uniknąć lub ograniczyć skutki kolizji przy niskich prędkościach.

Na wszystkich gości turnieju czekały także dodatkowe atrakcje – pokaz mody firmy Simple, pokaz ręcznego zwijania cygar, degustacja wyśmienitej kawy i luksusowych alkoholi oraz koncert Anii Dąbrowskiej.

Turniej Volvo Masters Amateur to największy turniej golfowy dla amatorów na świecie. Organizowany w ponad 20 krajach na dwóch kontynentach (w Europie i Azji), corocznie gromadzi na polach golfowych ponad 70 000 zawodników, spośród których 72 rywalizuje w światowym finale o tytuł najlepszego golfisty amatora. Volvo Masters Amateur to również program szkoleniowy dla wszystkich chcących spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Od początku rozgrywkom turniejowym towarzyszy Volvo Masters Golf Academy, gdzie wszyscy zainteresowani mogą spróbować swych sił pod okiem profesjonalnych instruktorów.

W tym roku partnerem cyklu jest firma SEB, jedna z największych grup finansowych na świecie, obecna na globalnych rynkach już od 150 lat. Obecnie SEB jest wiodącym bankiem na rynku skandynawskim, jak również posiada znaczącą pozycję w rejonie krajów nadbałtyckich. Grupę SEB w Polsce tworzą trzy spółki Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A. – Oddział w Polsce, SEB Leasing Polska Sp. z o.o. i SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (od 10 lat w Polsce), które wspólnie oferują klientom: rozwiązania finansowe, zarządzanie płynnością, finansowanie handlu, transakcje międzynarodowe, leasing, asset management i private banking. Więcej informacji o SEB znajduje się na stronie internetowej www.seb.pl

 

Materiały powiązane