Komunikaty prasowe

Projekt Volvo C30 – dla dynamicznych klientów wiodących pełne pośpiechu miejskie życie

Volvo C30 Design Concept daje światu przedsmak Projektu C30, dzięki któremu młodzi i dynamiczni klienci zyskać mają swoje „własne” Volvo.

„Wiemy, że jest spora liczba dość młodych odnoszących sukcesy ludzi, których pociąga nasza marka, lecz którzy nie mogą znaleŸć wśród aut Volvo modelu idealnie odpowiadającego ich gustowi i stylowi życia. Volvo C30 Design Concept został opracowany specjalnie dla tej grupy klientów” – mówi Fredrik Arp, Prezes i CEO Volvo Cars.

Podczas prac nad Projektem C30 Volvo Cars zorganizowało spotkania z klientami w kilku europejskich krajach. Młodzi mieszkańcy miast robiący karierę i prowadzący intensywny tryb życia zostali poproszeni o wyrażenie swoich poglądów na temat wyglądu samochodu i jego technicznych właściwości.

Aktywne życie w mieście

Volvo skupiło się przede wszystkim na bezdzietnych parach i singlach, którzy postrzegają samochód jako narzędzie służące podtrzymaniu gorączkowego tempa życia. Kiedy kupują oni ubrania, sprzęt elektroniczny do domu lub urządzają swoje mieszkania, szczególnie ważne są dla nich design i marka. Samochody wybierają, kierując się tymi samymi kryteriami.
„Ci klienci przemieszczają się w szybkim tempie pomiędzy domem, pracą, spotkaniami, siłownią a ulubionymi restauracjami lub klubami nocnymi w mieście. Wielu z nich mówi, że idealny samochód powinien być mały – zwinne autko, które dowiozłoby ich gdziekolwiek sobie zażyczą. Ich uwagę przyciągają atrakcyjne sylwetki i sprytne rozwiązania techniczne. Z rzadka zasiadają w samochodzie w liczbie przekraczającej dwie osoby” – wyjaśnia kierujący Projektem C30 Hakan Abrahamsson.

Strona wizualna inspirowana jest modelem SCC. Spotkania z klientami potwierdziły, że Volvo obrało właściwą ścieżkę. Sportowy design w dwudrzwiowym modelu, cztery odrębne siedzenia i linie zaczerpnięte z Volvo Safety Concept Car – wszystko wskazuje na to, że C30 stanie się groŸnym konkurentem w segmencie, w którym rywalizacja o klienta jest ostra jak brzytwa. „Jeden z klientów podczas spotkania w Mediolanie podsumował samochód następująco: „pojawia się wreszcie nowy ekscytujący samochód tej klasy. Będzie to prawdopodobnie moje pierwsze Volvo.” WypowiedŸ ta doskonale odzwierciedla nadzieje, jakie wiążemy z projektem C30” – mówi Hakan Abrahamsson.

Paryska odsłona w 2006 roku

Volvo C30 Design Concept, który był wystawiany na targach Detroit Motor Show, daje przedsmak tego, co znajdzie się w nowym modelu produkcyjnym. Volvo C30 zostanie odsłonięte podczas paryskich targów motoryzacyjnych we wrześniu 2006 roku. Reszta świata będzie poznawać auto począwszy od końca roku.

„Volvo C30 odgrywa istotną rolę w planowanym zwiększeniu sprzedaży do 600 000 samochodów rocznie. Musimy rozszerzyć gamę modeli, aby klienci prowadzący aktywne miejskie życie mogli jak najszybciej wybrać właściwe dla siebie Volvo” – dodaje Fredrik Arp.

Materiały powiązane