Komunikaty prasowe

Projektantki Volvo Cars kobietami roku

Projektantki samochodów Volvo Anna Rosén i Maria Uggla zostały uznane przez szwedzki magazyn Damernas värld za kobiety roku.

„Jesteśmy z tego bardzo dumne, jest to dla nas wyraŸny sygnał, że  Volvo jest na właściwej drodze nasłuchując, czego kobiety pragną w swoich samochodach”.

Anna Rosén jest projektantką wyglądu zewnętrznego YCC (Your Concept Car) zaś Maria Uggla odpowiedzialna była za kolorystykę i wykończenie wnętrza tego samochodu. YCC zaprezentowano na salonie genewskim w marcu 2004 gdzie natychmiast stał się przebojem zarówno w mediach jak i wśród publiczności.
„Chciałam udowodnić, że funkcja może być piękna. Nie powinniśmy być zmuszani do wyboru pomiędzy autem praktycznym i pięknym. YCC to połączenie najlepszych cech obu tych światów,” mówi Anna Rosén.

YCC jest pierwszym samochodem, gdzie podczas procesu projektowego wszystkie decyzje podejmowane były przez kobiety. W efekcie  powstało olśniewające sportowe coupe z otwieranymi do góry drzwiami i z mnóstwem zadziwiających rozwiązań praktycznych. „Chciałam, aby we wnętrzu było więcej przestrzeni i by człowiek siedząc w środku nie miał wrażenia zamknięcia w kabinie. Użyte do wykończenia jasne materiały, jak rozbielony laminatem dąb i szczotkowane aluminium dodatkowo optycznie powiększają wnętrze nadając mu jednocześnie skandynawski charakter.
Jednym z jej pomysłów były także wymienną pokrycie foteli, które w ciągu dwóch minut pozwalają całkowicie zmienić wygląd i wystrój kabiny samochodu.

Kobieta roku: Anna Rosén (28) projektantka zewnętrznego kształtu auta w Volvo Cars
Kobieta roku: Maria Uggla (42) projektantka kolorystki i wykończenia w Volvo Cars

Materiały powiązane