Komunikaty prasowe

Przestronny samochód rodzinny – bardziej bezpieczny, bardziej elegancki i o jeszcze lepszych własnościach jezdnych

ˇ      Właściwy samochód na każdą okazję

ˇ       Zwiększony nacisk na elegancję, komfort i własności jezdne

ˇ       Szwecja największym rynkiem dla tego modelu

ˇ       Docelowa sprzedaż 70 000 sztuk

Z perspektywy czasu widać, ze firma Volvo Cars była zawsze kojarzona z dużymi samochodami o nadwoziu uniwersalnym dla rodzin z dziećmi. Wraz ze swym debiutem w 2000 r., Volvo V70 uczyniło w stosunku do tej tradycji krok dalej, łącząc tradycyjne cechy, takie jak bezpieczeństwo i funkcjonalność z bardziej elegancką stylistyką, wysokim komfortem i lepszymi własnościami jezdnymi.

Teraz pojawia się zmodernizowane V70, oferujące jeszcze wyższy komfort i lepsze własności jezdne. „Podczas premiery tego modelu nieco żartobliwie mówiliśmy, że udało się nam połączyć przód samochodu sportowego z tylną częścią modelu typu van. I nadal uważam, że stwierdzenie to dobrze oddaje, w jaki sposób stworzyć niedościgniony wzór praktycznej elegancji. Volvo V70 jest właściwym samochodem na każdą okazję, bez względu na to czy zaparkuje przy boisku szkolnym, czy przed gmachem opery w sobotni wieczór.” – mówi prezes Volvo Cars, Hans-Olov Olsson.

Zwiększony komfort, lepsze własności jezdne

Zmiany stylizacyjne nadwozia mają na celu dodanie elegancji, natomiast zmiany we wnętrzu podkreślają atmosferę wysokiej jakości i komfortu.

Volvo V70 jest obecnie dostępne z wyrafinowanym zawieszeniem aktywnym FOUR-C (Continuously Controlled Chassis Concept), zaś zastrzyk witamin, jaki otrzymał pięciocylindrowy silnik w wersji T5, pozwolił wycisnąć z niego aż 260 KM, zamiast dotychczasowych 250.

„Doskonały przykład tego, ze nawet nasze największe i najwszechstronniejsze modele są projektowane dla kierowców o wyjątkowo wysokich oczekiwaniach w zakresie własności jezdnych.” – kontynuuje Hans-Olov Olsson.

Bardziej sportowo – i bardziej bezpiecznie!

Ponadto w Volvo V70 podniesiony został poziom bezpieczeństwa, dzięki wzbogaceniu go o szereg nowych elementów, takich jak BLIS* (Blind Spot Information System) – system eliminujący za pomocą kamer martwe pola widoczności z tyłu samochodu.

„Jest rzeczą naturalną, że właściciel samochodu rodzinnego ma zawsze wysokie oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa. W odnowionym Volvo V70 zastosowano szereg nowych rozwiązań, które dowodzą determinacji, z jaką bronimy naszej wiodącej pozycji w tej dziedzinie. Wiemy na przykład, że możliwość odłączania poduszki powietrznej pasażera znajduje się na wysokiej pozycji na liście priorytetów wśród wielu naszych klientów. I właśnie wprowadzamy prosty i niezawodny sposób na zaspokojenie tej potrzeby.” – wyjaśnia Hans-Olov Olsson.

Szwecja największym rynkiem

Volvo V70 jest w Szwecji najlepiej sprzedającym się samochodem – i spodziewane jest, że rodzinny rynek Volvo zakupi najwięcej najnowszych wersji modelu V70 spośród wszystkich pozostałych krajów. W statystykach sprzedaży za Szwecją plasują się w kolejności: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Japonia.

Najnowsze Volvo V70 trafi do salonów sprzedaży w sierpniu 2004 r. i w ciągu pierwszego roku planowana jest sprzedaż 70 000 sztuk tego modelu.

Silniki o zapłonie samoczynnym stanowią 40 procent sprzedaży w Europie

Na rynku europejskim spodziewany jest 40-procentowy udział wersji V70 z silnikami o zapłonie samoczynnym. Volvo V70 wytwarzane jest obecnie w zakładach Volvo Cars w fabryce Torslanda oraz w belgijskiej fabryce w Ghent. Jednak produkcja zostanie stopniowo przeniesiona do zakładów w Torslanda.

„Opisy i dane zawarte w niniejszych materiałach prasowych dotyczą ogółu modeli Volvo przeznaczonych na rynek międzynarodowy. Szczegółowe specyfikacje mogą się różnić w zależności od kraju sprzedaży oraz mogą ulegać zmianom bez odnotowania tego.”

Materiały powiązane