Komunikaty prasowe

Przyszłość Volvo na salonie w Genewie

Volvo na salon w Genewie przygotowało ekspozycję, która w unikalny sposób pozwala przyjrzeć się kierunkowi, w jakim będą zmierzać samochody tej marki w ciągu najbliższych lat. Poszerzenie portfolio modelowego o nowe auta, prezentacja pełnej gamy wyposażeniowej Volvo XC90, przedstawienie nowych jednostek napędowych, kolejne przełomowe rozwiązania technologiczne – zwiastują strategiczny kierunek, jaki obrała marka Volvo.  

Pełna gama XC90

Centralnym punktem ekspozycji Volvo jest prezentacja pełnej gamy wyposażeniowej Volvo XC90. W Genewie eksponowana jest m.in. luksusowa wersja wyposażenia Inscription, inspirowana sportem R-Design oraz popularna Momentum, z opcjonalnymi pakietami stylizacyjnymi Rugged oraz Urban Luxury. Zamówienie na Volvo XC90 z wymienionymi pakietami wyposażenia można już składać w polskich salonach Volvo na terenie całego kraju.

Volvo S60 Cross Country

Kolejną nowością jest wprowadzenie auta reprezentującego nowy segment – crossovera na bazie sedana. Prześwit nowego S60 Cross Country wynoszący ponad 20 cm sprawia, że samochód radzi sobie w terenie lepiej niż niejeden klasyczny SUV. Auto jest obecnie dostępne w sprzedaży na terenie USA, w tym roku dołączy także do europejskiej oferty Volvo. Samochód będzie oferowany z napędem na cztery koła, zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej.

Volvo V60 D5 Twin Engine Special Edition i jej nowy silnik

Europejska premiera nowych modeli V60 oraz S60 Cross Country poprzedziła prezentację nowego silnika D5 Twin Engine, który dołączy do będącego liderem segment premium wśród jednostek hybrydowych z technologią plug-in – D6 Twin Engine pochodzącego z modelu V60. Nowa jednostka dołączy do obecnych w gamie 400-konnych silników z technologią plug-in T8 Twin Engine z Volvo XC90.

Nowy silnik montowany w Volvo V60 D5 Twin Engine będzie jednym z najnowocześniejszych rozwiązań hybrydowych dostępnych na rynku. Dostarczająca 163 KM jednostka wysokoprężna, w połączeniu z kolejnymi 68 KM napędu elektrycznego z baterii litowo-jonowych o łącznej pojemności 11.2 kWh to sprawdzone rozwiązanie oparte na doświadczeniach Volvo znanych z konfiguracji V60 D6 Twin Engine. W efekcie Volvo V60 napędzane nowym silnikiem D5 Twin Engine będzie imponowało dynamiką – w trybie Power angażującym pełną moc obu napędów przyspieszenie do 100 km/h wysienie 6.9 s. Aby uczcić prezentację nowej jednostki napędowej, towarzyszyć jej będzie limitowany do 500 sztuk model Volvo V60 D5 Twin Engine w wersji Special Edition dostępny na wybranych rynkach.

Drive-E czyli silnikowy Mount Everest

Podczas genewskiego salonu marka Volvo zaprezentowała także kolejne nowoczesne silniki z rodziny Drive-E. Nowe 4-cylindrowe jednostki dostępne są w Volvo V40 D2, modelu znanym z rekordowo niskiej emisji spalin na poziomie 82 g/km, znacznie wyprzedzającej obecne regulacje podatkowe na terenie Europy. Ten sam silnik montowany jest także w modelu S60 D2 oraz V60 D2, gdzie osiąga odpowiednio 96 g/km oraz 98 g/km w konfiguracjach z manualną skrzynią biegów.

Dalszej optymalizacji doczekały się także silniki montowane w Volvo XC60 D4 AWD, których emisja zmalała o 12 procent oraz D5 2.4 AWD z automatyczną skrzynią biegów, które po zabiegach szwedzkich inżynierów emituje jedynie 149 g/km. Dzięki nowym silnikom oraz modernizacji dotychczasowych jednostek gama silników dostępnych w Volvo będzie teraz nowocześniejsza niż kiedykolwiek.

Volvo On Call jeszcze lepszy

W Genewie nie zabrakło także prezentacji rewolucyjnego systemu Volvo On Call, funkcjonującego od 6 lutego także na terenie Polski. Szwajcarski salon wybrano, jako miejsce prezentacji najnowszej wersji systemu wraz z nowym interfejsem graficznym, wsparciem dla smartwatchów takich jak Android Wear, Apple Watch oraz Ipadów, a także wybieraniem głosowym Cortana dla Windows Phone.

Dzięki systemowi pozwalającemu na sprawdzenie poziomu paliwa, zdalne uruchomienie silnika lub zablokowanie samochodu za pomocą aplikacji w telefonie – to tylko niektóre z jego funkcji – użytkownicy samochodów Volvo są jeszcze bliżej swoich pojazdów. System samoczynnie wezwie służby ratunkowe na miejsce wypadku, jeśli w aucie dojdzie do aktywacji poduszek powietrznych. Przez pierwsze 3 lata korzystanie z usługi jest całkowicie bezpłatne.

Nowe rozwiązanie można docenić również w przypadku próby kradzieży pojazdu. Jeśli ktoś będzie próbował włamać się do auta, centrum Volvo On Call otrzyma automatycznie powiadomienie. Operator zadzwoni wówczas na zainstalowany w samochodzie telefon i w sytuacji, gdy wykryje, iż w pojeździe znajduje się nieupoważniona osoba, od razu powiadomi o tym policję. Jeśli nikt nie odbierze, operator wykona telefon do właściciela samochodu i poinformuje go o włamaniu. Skradziony samochód będzie śledzony za pośrednictwem satelity. Umożliwione zostanie również jego zdalne unieruchomienie. Volvo idzie w sukurs również zapominalskim, którzy nie mogą odnaleźć swojego kluczyka do auta. Wystarczy zadzwonić do operatora, podać numer PIN a pojazd zostanie zdalnie otwarty.

Volvo On Call ułatwia także odnalezienie samochodu pozostawionego na zatłoczonym parkingu, ponieważ właściciel cały czas widzi na ekranie mapę z lokalizacją pojazdu. Na telefonie można także obejrzeć trasę ostatnio odbytych podróży, sprawdzić średnie zużycie paliwa samochodu, aktualny poziom paliwa, zasięg auta, obecny przebieg, temperaturę zewnętrzną i wiele innych parametrów.

Aplikację mobilną Volvo On Call można pobrać bezpłatnie na systemy iOS, Android i Windows Phone. Aplikacja współpracuje z samochodami, w których dokupiona została opcja Volvo On Call.

Materiały powiązane