Komunikaty prasowe

Punkty szybkiego ładowania samochodów elektrycznych u dealerów Volvo

Volvo Car Poland zapowiada uruchomienie sieci powszechnie dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacje pojawią się u autoryzowanych dealerów Volvo w całym kraju funkcjonujących pod nazwą „Powerstop”.

Ze stacji będą mogli korzystać nie tylko klienci Volvo, ale także kierowcy aut elektrycznych innych marek.

Pierwszy etap budowy stacji ładowania zakończył się w pierwszym kwartale 2022 roku. Do tego czasu, przy placówkach dealerów Volvo zostało uruchomionych 31 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) o mocy do 22 kW. W kolejnym etapie pojawi się ponad 50 stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC) o mocy do 175 kW. Wszystkie stacje będą widoczne w sieci Plugsurfing, czołowej europejskiej platformie stacji publicznych.

Inwestycja w infrastrukturę ma na celu zapewnienie możliwie łatwego dostępu do publicznych stacji ładowania. Co więcej, oceniając strategiczne lokalizacje, w których punkty ładowania są najbardziej potrzebne, Volvo Cars daje klientom swobodę przemieszczania się, aby zarówno krótkie, jak i długie podróże były łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Plany dotyczące rynku polskiego to zaledwie jeden z przykładów współpracy Volvo Cars z platformą Plugsurfing w kluczowych obszarach. To jeden z pierwszych rynków w Europie – obok Włoch, Belgii i Hiszpanii – gdzie u dealerów Volvo pojawią się stacje szybkiego ładowania.

Prezes Volvo Car Poland, Emil Dembiński, podkreślił: „Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych, a ponieważ nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom”.

W 2017 roku koncern Volvo Cars zobowiązał się do wprowadzenia napędu elektrycznego w całej gamie swoich modeli, a od roku 2019 wszystkie modele Volvo dostępne są w wersji hybrydowej typu plug-in. Firma zobowiązała się także do 2025 roku (w porównaniu do roku 2018) zmniejszyć o 40% przypadający na jeden samochód poziom emisji CO2, wynikający z całego łańcucha dostaw i procesu produkcji, włączywszy w to sieć dealerską. W roku 2040 Volvo Cars zamierza osiągnąć zerowy poziom śladu węglowego w swoim łańcuchu wartości.

W tej chwili Volvo oferuje pełną gamę modeli zelektryfikowanych (hybryd klasycznych, typu plug-in i aut w pełni elektrycznych), przy czym ponad 25% sprzedaży stanowią hybrydy plug-in. Do 2025 roku połowę samochodów na rynku będą stanowiły auta w pełni elektryczne, zaś do roku 2030 z oferty zupełnie znikną wersje napędzane silnikami spalinowymi.

Materiały powiązane