Komunikaty prasowe

Red Dot Design Award i Best Car – kolejne nagrody dla Volvo XC90

Najnowszy samochód marki Volvo – luksusowy SUV XC90 został doceniony w dwóch niezależnych plebiscytach. W Polsce samochód zdobył tytuł The Best Car w dwóch kategoriach. Auto głosami czytelników auto wygrało w kategorii głównej – Samochód Roku oraz zwyciężyło w kategorii „Dla kochających przygodę”. W tym samym czasie międzynarodowe jury konkursu Red Dot Design Award wyróżniło Volvo XC90 najwyższą nagrodą Best of the Best w kategorii wzornictwa.

Czytelnicy wybrali Volvo

Zwycięstwo w plebiscycie The Best Car organizowanym przez najpoczytniejszy polski portal internetowy – Onet, cieszy podwójnie. To nie tylko niezwykle prestiżowa nagroda wyróżniająca najlepsze z dostępnych na rynku samochodów, lecz co najważniejsze, to wyróżnienie przyznawane głosami czytelników. Ogromne zainteresowanie nowym modelem Volvo XC90, na który codziennie składane są kolejne zamówienia w salonach na terenie całej Polski, ma także odzwierciedlenie w wynikach konkursu The Best Car. Godny podkreślenia jest także fakt, że Volvo XC90 to laureat kategorii „Dla kochających przygodę”, będąc tym samym najbardziej oczekiwanym samochodem dla osób aktywnych.

Najdoskonalszy design

W tym samym czasie 38. jurorów konkursu Red Dot Design Award debatowało w niemieckim Essen nad tym, które z najnowszych produktów zaprojektowano w najbardziej stylowy sposób. Nagroda za najlepsze wzornictwo – Best of the Best – przyznano właśnie nowemu Volvo XC90.

Red Dot Design Award to największy i najbardziej prestiżowy światowy konkurs wzornictwa przemysłowego firmowany przez niemiecki Design Centre of North Rhine-Westphalia. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 1955 r. – w tym roku to jego jubileuszowa 60. edycja. Międzynarodowe jury sprawdzało jakość produktu i stopień dopracowania wzornictwa. Jak podkreślono, Volvo zostało docenione za wzornictwo będące nowym poziomem luksusu w branży motoryzacyjnej, a za najistotniejsze jego elementy uznano część przednią auta z kluczowymi elementami wzorniczymi: reflektorami LED z diodami ułożonymi w kształt młotów Thora oraz przednią atrapę. Doceniono także dokładność, z jaką wykończone jest auto oraz jakość zastosowanych materiałów. Podkreślono także, że nowe Volvo XC90 to zwiastun całej nowej linii designerskiej marki, która już wkrótce obejmie także pozostałe modele w gamie.

Thomas Ingenlath, szef działu designu szwedzkiej marki podkreśla: Zaprojektowanie od postaw samochodu Volvo XC90 było ogromnym wezwaniem. Za zadanie postawiliśmy sobie połączenie charakterystycznego szwedzkiego wzornictwa z możliwościami, jakie daje współczesna technologia. Wykorzystując takie materiały jak szlachetna skóra, kryształ, czy drewno mieliśmy pewność, że osiągniemy najwyższy poziom wykonania założonego celu. Dzięki zastosowaniu dużych, nowoczesnych ekranów do obsługi samochodu, udało się nam stworzyć projekt o najwyższym poziomie ergonomii oraz łatwość obsługi w pełni intuicyjnego interfejsu. Jestem bardzo dumny, że nasz okręt flagowy, jakim jest luksusowy SUV Volvo XC90 został uhonorowany nagrodą Red Dot: Best of the Best.

 [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lLj2TNdTbjQ[/youtube]

Materiały powiązane