Komunikaty prasowe

Rekordowa liczba zamówień samochodów Volvo w Polsce

W styczniu tego roku klienci zamówili aż 604 samochody osobowe Volvo. To rekord miesięcznej sprzedaży w historii firmy Volvo w Polsce.

Największym zainteresowaniem cieszył się XC60. To najnowszy model szwedzkiej marki. W styczniu zamówionych zostały 162 sztuki tego średniej wielkości SUVa.

Volvo XC60 już od czasu premiery budzi pozytywne emocje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów na świecie. W Polsce jeszcze przed pojawieniem się samochodów w salonach dealerzy marki zebrali kilkadziesiąt zamówień.

„Początek bieżącego roku przyniósł zainteresowanie samochodami Volvo, które zdecydowanie przekroczyło nasze oczekiwania i plany sprzedażowe. Dotychczasowy miesięczny rekord zamówień osiągnęliśmy w marcu ubiegłego roku. Wyniósł on 475 sztuk samochodów Volvo” – mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska – „Z jednej strony to wynik utrzymania przez nas dotychczasowych cen pomimo zwyżkującego kursu Euro. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która nadal oferuje swoje produkty po tak korzystnych cenach.  Z drugiej zaś to efekt wciąż rosnącej popularności marki w Polsce. Nasz kraj w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z najbardziej perspektywicznych i najdynamiczniej rozwijających się rynków dla marki Volvo w Europie.” – dodaje Klimczewski.

Drugim najpopularniejszym na początku tego roku samochodem jest Volvo S40, na który złożonych zostało 150 zamówień.

 

Materiały powiązane