Komunikaty prasowe

Rudolph W. Giuliani, legendarny burmistrz Nowego Jorku wybiera bezpieczne Volvo S80

Rudolph W. Giuliani przyjechał do Warszawy, aby wygłosić wykład na temat przywództwa. Spotkanie z najbardziej znanym amerykańskim burmistrzem odbywa się dziś w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Giuliani po Warszawie poruszać się będzie bezpieczną limuzyną Volvo S80.

Giuliani był burmistrzem Nowego Jorku w latach 1994 – 2001. Nowy Jork, będący wcześniej najbardziej niebezpiecznym miastem w Stanach Zjednoczonych, za czasów „żelaznego burmistrza” zmienił swoje oblicze. Giuliani wzmocnił policję i jej kompetencje w walce z przestępcami. Przeprowadził skuteczną kampanię walki z przestępczością. W ciągu ośmiu lat wskaŸnik zabójstw w mieście zmniejszył się o prawie70 proc. Działania te przyniosły mu uznanie na całym świecie. Od czasu ataków na Word Trade Center jest również powszechnie szanowany za swoją bohaterską postawę w trakcie akcji ratunkowej. Jego działania w tych trudnych dniach uhonorowane zostały prestiżową nagrodą tygodnika Time – Człowieka Roku 2001.

Rudolph W. Giuliani po Warszawie poruszać się będzie Limuzyną Volvo S80. „Wybór samochodu jest zrozumiały” – mówi Marcin Klimczewski z Volvo Auto Polska
–„Nowa limuzyna Volvo S80 to całkowicie bezpieczne auto. Rudolph Guliani zrobił ogromnie dużo dla zwiększenia poczęcia bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Nowego Jorku, ale również nas wszystkich. Jego determinacja w walce z przestępczością ukazała, iż nie ma rzeczy niemożliwych. My myślimy podobnie, czego wyrazem są konstruowane przez nas samochody”.

Nowe Volvo S80 wyposażone jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa osobistego – uwagę zwraca PCC (Personal Car Communicator) wielofunkcyjny pilot nie tylko zamykający i otwierający samochód, ale również przekazujący kierowcy wiadomości na temat stanu pojazdu m.in.raport bezpieczeństwa informujący czy samochód jest otwarty czy zamknięty, oraz czy w środku nie znajduje się intruz (czujnik bicia serca).System ten na żądanie zapala wszystkie światła w samochodzie (również wewnętrzne), tak by kierowca czuł się bezpiecznie podchodząc do samochodu znajdującego się w kompletnych ciemnościach. Po zamknięciu zapala przednie światła na czas od 30 do 90 sekund pozwalając kierowcy na bezpieczne i spokojne dojście do drzwi domu.

Volvo S80 może być również wyposażone w czujnik przechyłu sprawdzający czy samochód nie był podnoszony, wzmacniane, laminowane boczne szyby, które zmniejszają ryzyko kradzieży lub zniszczeń oraz nowoczesne zamki np. zaawansowany technologicznie BLL z funkcją antywłamaniową.

Bezpieczeństwo to nie tylko zapobieganie wypadkom”, przekonuje Silvia Gullsdorf, menedżer kierująca biznesową stroną projektu Volvo S80 – „W dzisiejszych, coraz bardziej niepewnych czasach oznacza też kontrolę otoczenia zarówno w domu, jak i w samochodzie, a bezpieczeństwo osobiste jest jednym z priorytetów filozofii bezpieczeństwa Volvo”.

Materiały powiązane