Komunikaty prasowe

Rusza nowa kampania reklamowa Volvo

Volvo Auto Polska rozpoczyna nową kampanię reklamowa Volvo pod hasłem „Dostosowanie cen”, której celem jest poinformowanie potencjalnych klientów o obniżeniu cen na wszystkie modele samochodów tej marki w związku z utrzymującym się od dłuższego czasu silnym kursem złotówki. Efektem kampanii ma być wzrost liczby osób odwiedzających salony dealerskie, który następnie ma przełożyć się na zwiększenie sprzedaży. Kampania potrwa od 18 kwietnia do 26 czerwca.

Kampania prasowa składa się z czterech odsłon. Poszczególne egzekucje, zatytułowane „Bystre oko”, „Czujne ucho”, „Dobry gust”, „Nos do interesów”,  mają na celu pokreślenie atrakcyjności oferty Volvo. Reklama komunikuje odbiorcy, że tak unikalną propozycję, jaką są samochody Volvo w nowej cenie, dostrzeże tylko osoba o zmysłach wyczulonych na wyjątkowe okazje. Podobny przekaz nieść będą 30-sekundowe spoty radiowe. Radiostacje wyemitują komunikat wygłoszony teatralnym szeptem. Aby go usłyszeć odbiorca będzie musiał wytężyć słuch. Spot zatytułowany „Słuch” ma zatem charakter inteligentnej gry z odbiorcą. W podobnym tonie utrzymany jest drugi spot „Smak”, który z kolei nawiązuje do zmysłu wyczuwania dobrych interesów i smakowania dobrych samochodów.

„Grupę docelową Volvo stanowią bardzo wymagający klienci, ludzie wykształceni i zamożni, pracujący w międzynarodowych korporacjach lub prowadzący własny biznes. Reklama, która jest do nich adresowana powinna być inteligentna  i opierać się na oryginalnym pomyśle. Obniżenie cen ze względu na silną złotówkę jest dużym wyzwaniem dla stworzenia wyróżniającej się kreacji. Jednak współpracujące z Volvo agencje przygotowały kampanię, która zdecydowanie różni się  od  krzykliwych i agresywnych reklam. Naszym partnerom doskonale udało się uchwycić styl Volvo. Reklamy są intrygujące i  zabawne, mam nadzieję, że zrobią wrażenie na naszych obecnych i potencjalnych Klientach.” – mówi Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska.

 

Działania reklamowe w mediach tradycyjnych i elektronicznych zostaną wsparte organizowanymi w salonach dealerskich eventami oraz działaniami z zakresu direct marketing. W ramach kampanii prowadzona będzie komunikacja PR – media relations.

Layouty reklamowe Volvo pojawią się w najważniejszych dziennikach i tygodnikach opinii, takich jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Polityka, Przekrój, Forum, Wprost, BusinessWeek, Newsweek oraz debiutującym tygodniku OZON. 30-sekundowe spoty radiowe emitowane będą w Radiu Zet, RMF FM, PR3 oraz radiu PIN. Kampania w Internecie obecna będzie na stronach Wirtualnej Polski, Onetu, Przekroju On-line, Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, Interii i Google.

Kreację przygotowała agencją U-Boot,  kreacją internetową zajęła się agencja K2. Za zakup i planowanie mediów odpowiedzialny był dom mediowy MindShare. Działaniami direct marketing zajęła się agencja Customer Relationship Management – Euro RSCG Marketing House oraz Call Center Poland S.A.  Za komunikację Public Relations odpowiada Sensors. Natomiast po stronie Klienta za kampanię odpowiada Mariusz Nycz – Communication Manager Volvo Auto Polska.

 

 

 

Materiały powiązane