Komunikaty prasowe

Ruszała druga edycja najbardziej prestiżowego turnieju dla amatorów golfa – Volvo Masters Amateur.

10 czerwca br. na polu golfowym Kraków Valley Golf&Country Club w Paczółtowicach odbył się turniej golfowy Volvo Masters Amateur. Jest to druga runda polskiej edycji jednego z najbardziej prestiżowych amatorskich turniejów golfowych na świecie.  W krakowskim turnieju wyłonieni zostali najlepsi golfiści i golfistki, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego we wrześniu podczas finału w Warszawie. Zwycięzcy polskiej edycji Volvo Masters Amateur będą reprezentować nasz kraj podczas światowego finału w Hiszpanii. Partnerzy cyklu turniejów to Polski Związek Golfa oraz Citibank Handlowy, oferujący prestiżowe usługi bankowe CitiGold Wealth Management. Patronat mediowy nad turniejem objęli: Forbes, Gala, Golf & Life, Rzeczpospolita, oraz TOK FM.

Turniej w Paczółtowicach rozpoczął drugą edycję Volvo Masters Amateur w Polsce. Nowością tegorocznych turniejów jest rozegranie równoległych turniejów dla kobiet i mężczyzn. Po raz pierwszy panie z Polski będą mogły reprezentować nasz kraj na wielkim Volvo Masters Word Final. Turniej Volvo Masters Amateur wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń golfowych w Polsce. W poprzedniej edycji zawodów wzięło udział ponad 2 000 osób, z czego aż 800 osób uczestniczyło w zajęciach Volvo Masters Golf Academy.

Najlepszymi golfistami w krakowskim turnieju okazali się panowie: Jan Kaliński, który rozegrał turniej w 85 uderzeniach. Drugie miejsce zajął Michał Poniż w wynikiem 86 brutto, trzecie Łukasz Wilk z wynikiem 88 brutto.

W klasyfikacji netto (brutto minus handicap) zwyciężył Piotr Beczała (70). Drugie miejsce zajął Jacek Kisielewski (71), trzeci był Krzysztof Zabielski (71).

O wejście do finału rywalizowały również panie, wśród których najlepsza okazała się Joanna Janiszewska z wynikiem 101 uderzeń. Zwycięski tytuł w kategorii juniorów odebrała natomiast Laura Kulisiewicz (102 brutto).

Podczas wydarzenia w Krakowie wszyscy amatorzy golfa pod okiem profesjonalistów – trenerów Pro VMA, nabywali umiejętności gry i poznawali golfową etykietę. Atrakcją imprezy był pokaz gry profesjonalistów – Skin Game. Podczas imprezy rozegrany został także mini turniej golfowy dla początkujących adeptów tej dyscypliny.

Volvo Masters Amateur to program, który ma na celu promocję i rozwój golfa w naszym kraju. Pod okiem Pro Volvo Masters Academy można poznać tajniki gry w golfa oraz zdobyć Zieloną Kartę, która upoważnia do gry na wszystkich polach golfowych na świecie. Patronem merytorycznym programu jest Polski Związek Golfa, z którym Volvo Auto Polska nawiązało bliską współpracę.

Platformą kontaktu z golfem w ramach Volvo Masters Amateur są także rodzinne pikniki golfowe, podczas których odbywają się pokazowe lekcje w ramach Akademii. Pikniki mają charakter komplementarny do turniejów. Odbywają się w wybranych miastach Polski, w których znajdują się Autoryzowane Salony Dealerskie Volvo.

Ze względu na szwedzkie pochodzenie Volvo, promowane jest skandynawskie podejście do gry, czyli rodzinne i towarzyskie. Wydarzenia w ramach Volvo Masters Amateur mają więc taki właśnie charakter. Ich podstawowym zadaniem jest promowanie gry w golfa wśród zgromadzonych na nich gości.

Dzięki dedykowanej do programu stronie www.volvomasters.pl oraz Vademecum Golfa osoby zainteresowane golfem mogą otrzymać kompendium wiedzy na ten temat. Za pośrednictwem poczty elektronicznej można także zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy. Dotychczas stronę odwiedziło ponad 19 800 osób.

„Pierwsza edycja Volvo Masters Amateur przeszła nasze oczekiwania. Zarówno turnieje jak i pikniki golfowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a w Akademii Golfa brały udział całe rodziny. Dlatego też z przyjemnością inaugurujemy drugą edycję tego turnieju, który stał się jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń golfowych w Polsce. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie równie ekscytująca i sprawi, że znów przybędzie miłośników golfa w Polsce”, powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager Volvo Auto Polska.

W ubiegłym roku w programie Volvo Masters Amateur uczestniczyło ponad 2000 osób. Większość z nich z golfem zetknęła się po raz pierwszy. Program Volvo Masters Amateur przyczynił się także do wzrostu świadomości na temat golfa, jako sportu będącego sposobem na niecodzienną, wyrafinowaną formę relaksu, przeznaczoną dla ludzi celebrujących życie. Uczestnicy imprez w ramach Volvo Masters Amateur wykazywali bardzo duże zainteresowanie Akademią Golfa, podczas której mieli okazję po raz pierwszy wziąć kij golfowy do ręki. W zajęciach Akademii Golfa uczestniczyło łącznie ponad 800 osób! Część z nich już teraz może poszczycić się zdobyciem Zielonej Karty. Po kilku miesiącach działania Volvo Masters Golf Academy do Polskiego Związku Golfa zgłosiło się kilkanaście osób, które po zakończonym kursie były zainteresowane wstąpieniem do organizacji.

Bez wątpienia można więc powiedzieć, że sukcesem programu była frekwencja na poszczególnych imprezach. W samych piknikach brało udział każdorazowo ponad 100 osób. Większość z nich zadeklarowała chęć udziału w kursie, który miał na celu zdobycie umiejętności gry oraz wiedzy na temat golfa.

=======================================================================================================================

Na świecie turniej Volvo Masters Amateur rozgrywany jest w blisko dwudziestu krajach i należy do jednego z najbardziej prestiżowych imprez golfowych. Volvo Masters Amateur Polish Edition składa się z turnieju eliminacyjnego oraz turnieju finałowego. Runda eliminacyjna odbyła się 10 czerwca na polu Kraków Valley Golf&Country Club w Paczółtowicach. Zmagania polskich golfistów w ramach Volvo Masters Amateur Polish Edition zakończy krajowy finał na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie, planowany na 17 września. Zwycięzcy Volvo Masters Amateur Polish Edition wezmą udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w hiszpańskiej Andaluzji, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.

Materiały powiązane