Komunikaty prasowe

Ruszyła pierwsza polska edycja Volvo Masters Amateur

5 czerwca 2005r. w warszawskim klubie golfowym First Warsaw Golf & Country Club odbył się pierwszy z cyklu turniejów Volvo Masters Amateur, polskiej edycji jednego z najbardziej prestiżowych na świecie zawodów golfowych dla amatorów. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba zawodników – ponad 120 graczy.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Stableford netto zajął William Carey, uzyskując najlepszy wynik 40 punktów. Do niego należy również najlepszy wynik w klasyfikacji brutto. Drugie miejsce zajął Ernstzen Bradley z wynikiem 38 punktów, trzeci był Marek Machtynger (wynik 36), który zajął także trzecią lokatę z klasyfikacji brutto. Drugie miejsce w klasyfikacji brutto zajął Timothly Hyland.  Wśród rywalizacji kobiet według klasyfikacji Stableford zwyciężyła Ewa Gerlitz (wynik 29), drugie miejsce zajęła Bożena Szalbot (26). Trzecia była Elżbieta Panas z wynikiem 25. W turnieju brali udział także znani polscy artyści – Wiktor Zborowski oraz Andrzej Strzelecki. Goście, którzy dotychczas nie mieli kontaktu z golfem mogli poznać zalety tej gry pod okiem profesjonalnych trenerów Volvo Masters Golf Academy.

„Bardzo nas cieszy  tak duże zainteresowanie turniejem Volvo Masters Amateur wśród graczy. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom pierwszego turnieju eliminacyjnego i życzę powodzenia w kolejnych zmaganiach golfowych, którym ze swojej strony będziemy aktywnie kibicować”, powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager, Volvo Auto Polska.

Volvo Masters Amateur to jeden z największych na świecie turniejów dla amatorów. Organizowany jest w ponad 20 krajach i przyciąga każdego roku ponad 70 000 zawodników. 72 z nich, wyłonionych w turniejach organizowanych w poszczególnych krajach na terenie Europy i Azji, spotka się w paŸdzierniku w hiszpańskiej Andaluzji, aby walczyć o tytuł najlepszego z najlepszych.

Polska edycja turnieju składa się z dwóch turniejów eliminacyjnych. Pierwszy z nich odbył się w niedzielę w Rajszewie, kolejny zostanie rozegrany 24 lipca na polu golfowym w Krakowie. We wrześniu najlepsi gracze spotkają się w Trójmieście na ogólnopolskim finale Volvo Masters Amateur. Zwycięzca polskiej edycji będzie reprezentował nasz kraj na wielkim Word Final Volvo Masters Amateur w Andaluzji. Volvo Masters Amateur Polish Edition rozgrywany jest według Zasad Golfa R&A oraz reguł lokalnych poszczególnych klubów, wyniki liczone są według formuły Stableford*. Zawody mają charakter otwarty. Patronem polskiej edycji Volvo Masters Amateur jest Polski Związek Golfa.

Volvo Masters Amateur Polish Edition to nie tylko emocje sportowe, to także program, którego celem jest promocja i rozwój golfa w naszym kraju. Program ten będzie realizowany poprzez nowopowstałą Volvo Masters Golf Academy, która zaoferuje swoim adeptom –  graczom o różnym stopniu zaawansowania – ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów.

Twórcy Akademii mają nadzieję, że w kolejnych latach przyciągnie ona wielu młodych ludzi i przyczyni się do tego, iż Polska będzie reprezentowana nie tylko w Volvo Masters Amateur, ale także w innych prestiżowych turniejach amatorskich na świecie.


* Formuła Stableford oznacza grę na punkty. Polega na przydzielaniu punktów za każdy zakończony dołek. Punktacja uzależniona jest od liczby uderzeń, jakie wykonał grający na każdym z dołków, biorąc przy tym pod uwagę indywidualny handicap golfisty.

Materiały powiązane