Komunikaty prasowe

Ruszyła seria Volvo World Golf Challenge

W miniony weekend odbył się pierwszy piknik golfowy w Polsce z serii największych amatorskich rozgrywek golfowych na świecie – Volvo World Golf Challenge. Pierwszy piknik VWGC odbył się w Białymstoku u autoryzowanego dealera marki Volvo – Nord Auto. Volvo World Golf Challenge zastąpiło pikniki golfowe z serii Volvo Masters Amateur.

W zeszłym roku ostatni raz odbyły się pikniki golfowe z serii Volvo Masters Amatuer. Od  tego roku nazwa projektu sponsoringowego uległa zmianie na Volvo World Golf Challenge. Zasady pikników I póŸniejszego turnieju golfowego nie uległy zmianie. Jedyną zmianą jest nazwa projektu – powiedział Łukasz Wójcik, Communication Manager w Volvo Auto Polska.

W tym roku pikniki golfowe odbędą się w 5 miastach – Białymstoku, Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie i Warszawie. Najbliższy z nich zaplanowano na 5 czerwca w klubie golfowym Mazury Golf & CC w Olsztynie. Zwieńczeniem pikników będzie turniej golfowy podczas, którego zostanie wybrana dwójka reprezentantów z Polski na międzynarodowy finał w Bahrajnie. Turniej golfowy odbędzie się w weekend 17-18 września w Sierra Golf Club w Wejherowie.

Dla wszystkich biorących udział w piknikach golfowych przygotowano szereg atrakcji. Zaczynając od nauki gry w golfa, konkursów golfowych, poprzez jazdy testowe samochodami Volvo, pokazy nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, symulator dachowania, a kończąc na symulatorach Formuły 1. Jednak Volvo nie zapomniało również o najmłodszych. Na każde dziecko w Baby Club będą czekały różnorodne niespodzianki.

Golf, to obok żeglarstwa nasz największy projekt sponsoringowy, dlatego stale promujemy go w Polsce i razem z autoryzowanymi dealerami marki Volvo organizujemy pikniki golfowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów i gości.– podsumował Łukasz Wójcik.

Na świecie turniej Volvo World Golf Challenge  organizowany jest w ponad 20 krajach na dwóch kontynentach (Europa i Azja). Co roku, ponad 70 000 uczestników rywalizuje ze sobą w rozgrywkach krajowych, aby następnie stanąć do rywalizacji w finale Bahrajnie o tytuł najlepszego golfisty amatora Volvo World Golf Challenge na świecie.

Materiały powiązane