Komunikaty prasowe

Ruszyły mistrzostwa teamów serwisowych Volvo International Service Training Award (VISTA)

Od kilkudziesięciu lat Volvo organizuje zawody, które mają na celu wyłonienie najlepszej ekipy serwisowej w każdym kraju. Pierwszą rundę tegorocznych zmagań Volvo VISTA wygrał zespół firmy Volvo Wadowscy z Krakowa.

W konkursie VISTA  biorą udział trzyosobowe zespoły wystawiane przez autoryzowanych dealerów samochodów osobowych Volvo. W każdej z ekip jest mechanik, doradca serwisowy i specjalista ds. części zamiennych. Podczas każdej z rund teoretycznych muszą oni stawić czoła kilkudziesięciu, często bardzo podchwytliwym, pytaniom. Po trzech rundach najlepsze teamy spotykają się w ogólnopolskim finale, gdzie rywalizują już podczas zadań praktycznych. Oceniane jest podejście do klienta, fachowość wykonanych czynności, a także praca zespołowa, na którą Volvo Car Group stawia szczególnie duży nacisk. Konkurs prowadzony jest równolegle w kilkudziesięciu krajach, na kilku kontynentach. Najlepsze ekipy narodowe zostaną zaproszone do siedziby firmy w Goeteborgu na tygodniowy wyjazd, podczas którego zwiedzą fabrykę, spotkają projektantów ale przede wymieniają się wiedzą i doświadczeniami.

Rozstrzygnięcie polskiej edycji konkursu nastąpi w kwietniu 2014 roku. W zeszłorocznej edycji zwyciężyła reprezentacja firmy Volvo Wadowscy z Krakowa.

 

Materiały powiązane