Komunikaty prasowe

S90, V90, XC90 Excellence i S60 Polestar –Volvo na targach Poznań Motor Show.

Volvo przygotowało nie lada niespodziankę dla gości odwiedzających poznańskie targi Motor Show. Na stoisku marki w hali nr 3 będzie można zobaczyć premiery motoryzacyjne, które miały miejsce podczas targów w Genewie, zaledwie miesiąc wcześniej. Volvo V90 i S90 to dwie najgorętsze premiery motoryzacyjne tego sezonu. Nie zabraknie także czteromiejscowej, luksusowej edycji Volvo XC90 Excellence oraz sportowego modelu S60 Polestar.

V90 – luksusowe kombi tuż po światowej premierze

Volvo V90 miało swoją światową premierę 1 marca podczas targów Genewa Motor Show. Niecały miesiąc później będzie można obejrzeć ten samochód w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ten niemal pięciometrowy samochód pokazuje, w jakim kierunku zmierza marka Volvo. Jest piękne, luksusowe i bezpieczne, ale przy tym praktyczne i funkcjonalne. Szeroka paleta silników w wersji wysokoprężnej o mocach od 150 KM do prawie 240 KM do tego mocne silniki benzynowe od 254 KM do 320 KM sprawią, że każdy jest w stanie dopasować auto do swoich potrzeb. Najmocniejszą wersją jest wersja hybrydowa T8 o łącznej mocy ponad 400 KM.

S90 – powrót Volvo do segmentu prestiżowych sedanów

Dla Volvo najważniejszymi segmentami aut są SUV-y i kombi. Model S90 to wyraźny sygnał, że marka rozszerza swoją specjalizację. Idealne proporcje nadwozia i piękne linie sprawiają, że auto doskonale sprawdzi w roli reprezentacyjnej limuzyny. Do napędu tego auta przewidziano te same silniki, jakie znajdziemy w V90. W ofercie pojawią się trzy Diesle o mocy 150, 190 i 235 KM. Ten najmocniejszy będzie dostępny z napędem na cztery koła. Zwolennicy silników benzynowych mogą wybrać wariant T5 o mocy 254 KM lub T6 AWD o mocy 320 KM. Najmocniejszą wersją będzie odmiana T8 Twin Engine o mocy 407 KM, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 s.

XC90 Excellence – w klimacie prywatnego odrzutowca

Oto prawdziwy przepis na luksusowe wnętrze po szwedzku. Volvo zaprojektowało duże, siedmioosobowe nadwozie, by w wersji specjalnej zamontować do niego cztery oddzielne siedzenia. Te z tyłu są tak ergonomiczne, jak te z przodu i mają wszelkie możliwe regulacje w różnych kierunkach. Samochód dodatkowo wygłuszono i wzbogacono o liczne detale dostępne tylko dla wersji Excellence. Na pokładzie tego auta znajdziemy lodówkę, dodatkowy schowek i rozkładany stolik. Co ciekawe, Polska będzie jednym z największych rynków zbytu tego niecodziennego modelu. Targi w Poznaniu będą pierwszą polską prezentacją tego samochodu.

S60 Polestar

Nareszcie polscy klienci mogą zamawiać ten najbardziej sportowy samochód w historii szwedzkiej marki. To mocno zmodyfikowany model S60. Zawieszenie i hamulce tego auta skonstruowano całkowicie od nowa a ich technologia pochodzi wprost z toru wyścigowego. Silnik też przeszedł liczne modyfikacje. Dzięki temu sprint do setki, według danych katalogowych, zajmuje autu 4,9 s. W testach drogowych przeprowadzonych na oponach zimowych samochód osiągał czasy rzędu 4,4 – 4,5 s. Jednocześnie skuteczność sześciotłoczkowych zacisków hamulcowych i praca zawieszenia Ohlins z regulowaną siłą „dobicia” i „odbicia” amortyzatorów wzbudza szczery podziw wszystkich, którzy mieli okazję się nim przejechać. Jeszcze w tym roku Volvo planuje wprowadzenie wzmocnionej wersji z 350 do 367 KM. Mocniejszy silnik ma być łączony z ośmiostopniowym automatem, a samochód ma być jeszcze dynamiczniejszy.

Zapraszamy Państwa do oglądania wszystkich nowości Volvo w hali nr 3 od 31 marca do 3 kwietnia 2016 roku. Konferencja prasowa odbędzie się 31 marca o godzinie 11.15. Do zobaczenia!

Materiały powiązane