Komunikaty prasowe

Samochód dla łaknących przygody – jeszcze bardziej atrakcyjny, jeszcze bardziej wytrzymały

ˇ       Samochód dla ludzi aktywnych, lubiących wypady po przygodę

ˇ       Nowe elementy stylizacyjne, zwiekszające atrakcyjność

ˇ       USA największym samodzielnym rynkiem

ˇ       Docelowa sprzedaż 35000 samochodów

Gdy na początku 2002 roku debiutowało Volvo XC90 pojawiły się opinie, ze wewnętrzna konkurencja Ÿle odbije się na odnoszącym sukcesy modelu XC70. „Jednak my w Volvo uważaliśmy zupełnie inaczej – wierzyliśmy, ze Volvo XC70 stanie się na nowo atrakcyjne. Gdy wprowadzany był model XC90, cała koncepcja linii XC uzyskała nowe oblicze. Są to zdecydowanie dwa różne samochody, stworzone z myślą o całkowicie odmiennych grupach odbiorców.” – wyjaśnia Hans-Olov Olsson, prezes i naczelny dyrektor Volvo Cars.

Zwiększenie sprzedaży w roku 2003

W roku 2003 Volvo XC90 szturmem zdobyło sobie rynek, zmuszając Volvo Cars do zwiększenia produkcji z 50 000 do 90 000 sztuk. Mimo to wzrosła również sprzedaż XC70 w porównaniu z wynikami z roku 2002 – a obecnie odmłodzony i wzbogacony o nowe elementy model ten staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

„Mocną stroną XC70 jest to, że emanuje możliwościami dowiezienia swoich pasażerów gdziekolwiek zapragną i bez względu na rodzaj przygody, jaki wybiorą. Odczucia te wzmacniają nowe elementy stylizacyjne nadwozia i wnętrza, które nadają mu jeszcze bardziej atrakcyjny, a równocześnie krzepki wygląd.” – mówi Hans-Olov Olsson.

XC70 podejmuje wypady ścieżkami przygody, podczas gdy XC90 pozostaje w mieście

Pod względem atrakcyjności komercyjnej, te dwa modele Volvo skierowane są do różnych grup docelowych, z których każda w inny sposób korzysta z samochodów. Nabywcy modelu XC90 zasadniczo trzymają się wyasfaltowanych ulic miasta i z pewną rezerwą podchodzą do świadomości, że samochód ten jest przygotowany, by pokonywać również bezdroża.

Z drugiej strony zaś, właściciele XC70 są stale w drodze – albo podejmują wyprawę w celach rekreacyjnych w nieco trudniejszy teren, bądŸ właśnie powracają z takiej eskapady.

Lepsze własności jezdne – większe bezpieczeństwo

Z tego właśnie powodu zostały udoskonalone własności jezdne samochodu. Volvo XC70 jest obecnie dostępne z wyrafinowanym zawieszeniem aktywnym FOUR-C (Continuously Controlled Chassis Concept).

Ponadto podniesiony został poziom bezpieczeństwa, dzięki wprowadzeniu szeregu nowych elementów, takich jak BLIS (Blind Spot Information System) – system eliminujący za pomocą kamer martwe pola widoczności z tylu samochodu.

Stany Zjednoczone największym rynkiem

Wraz z debiutem w roku 1997 modelu XC70, w Północnej Ameryce powstał zupełnie nowy segment rynku dla samochodów, którym niestraszne są mniej przetarte szlaki.

Jak do tej pory, kraj ten pozostaje największym samodzielnym rynkiem dla tego modelu.

Odnowione Volvo XC70 pojawi się w salonach sprzedaży w sierpniu 2004 roku i ponad połowa planowanej na pierwszy rok sprzedaży 35 000 sztuk trafi do Stanów Zjednoczonych. Kanada jest czwartym pod względem wielkości rynkiem dla Volvo XC70.

Drugim pod względem wielkości rynkiem jest Szwecja, trzecim Japonia, a piątym Niemcy.

Silniki o zapłonie samoczynnym stanowią dwie trzecie sprzedaży w Europie

W roku 2004 dwie trzecie ogólnej liczby sprzedanych samochodów Volvo XC70 stanowić będą wersje z turbodoładowanymi silnikami o zapłonie samoczynnym.

Volvo XC70 wytwarzane jest wraz z modelami V70, S80 oraz XC90 w zakładach Torslanda w Gëteborgu.

„Opisy i dane zawarte w niniejszych materiałach prasowych dotyczą ogółu modeli Volvo przeznaczonych na rynek międzynarodowy. Szczegółowe specyfikacje mogą się różnić w zależności od kraju sprzedaży oraz mogą ulegać zmianom bez odnotowania tego.”

Materiały powiązane