Komunikaty prasowe

SAMOCHODY KONCEPCYJNE VOLVO NA TARGACH SEMA 2007

Pięć lat, pięć różnych samochodów

Dla upamiętnienia faktu, że Volvo Car Corporation już po raz piąty bierze udział w targach motoryzacyjnych Equipment Market Association (SEMA), w bieżącym roku firma postanowiła zaprezentować pięć nowych, zmodyfikowanych wersji swoich samochodów, w tym nowe Volvo XC70, charakteryzującą się wysoką mocą wersję S80, ekstrawaganckie miejskie Volvo C30, kabriolet C70 oraz jedyny w swoim rodzaju samochód tzw. „hot rod”.

Cztery z wymienionych wyżej samochodów oparte są na seryjnych wersjach modeli Volvo XC70, S80 T6, coupe kabrioletu C70 oraz Volvo C30. Auto typu „hot rod” opracowane zostało przy użyciu komponentów pochodzących z modelu S80 poprzedniej generacji.

Nad stworzeniem modeli S80 T6 HPC oraz C30 Volvo Cars po raz kolejny współpracowała z niemiecką firmą Heico Sportiv, natomiast model C70 i „hot rod” powstały we współpracy z Caresto. Samochód XC70 został opracowany przez zespół projektowy Volvo Cars i wyprodukowany przez firmę Aria z siedzibą w Irvine w Kalifornii, zajmującą się produkcją samochodów koncepcyjnych.

Volvo XC70 Surf Rescue (SR)

Samochód ten stanowi potwierdzenie legendarnego już przywiązania firmy Volvo do kwestii bezpieczeństwa. Auto opracowane zostało na podstawie samochodów używanych przez ratowników na kalifornijskich plażach. XC70 SR wyposażono w zawieszenie podwyższone o 12 cm, powiększone koła i zmodyfikowane nadwozie. We wnętrzu znajdziemy komplet sprzętu ratowniczego i deski surfingowe, które zwyczajowo są wykorzystywane przez ratowników. 3,2-litrowy silnik o mocy 238 koni mechanicznych napędza cztery koła samochodu za pomocą elektronicznie sterowanego systemu napędu na cztery koła.

Heico Sportiv S80 T6 High Performance Concept (HPC)

Firmy Heico i Volvo są stałymi gośćmi na targach motoryzacyjnych SEMA. W tym roku efektem współpracy jest S80 T6 HPC wyposażony w silnik T6 o mocy 350 koni mechanicznych napędzany bioetanolem E85. Samochód posiada układ napędu na cztery koła.
Jednak to głownie jego wygląd zewnętrzny czyni to auto wyjątkowym. Unikalna, 7-warstwowa powłoka lakieru z „metalicznym efektem” sprawia, że samochód dosłownie „błyszczy”. Wnętrze samochodu wykonane jest ze skóry w kolorze Mystic Blue. Centralny panel wykonany z aluminium rozciąga się od górnej części tablicy przyrządów aż do tylnych, regulowanych foteli

Heico Sportiv C30

Podobnie jak XC70 SR, model Heico C30 powstał z inspiracji surfingiem; aluminiowy panel centralny auta ozdobiony jest inkrustowanym wzorem morskich fal. Oprócz interesujących pomarańczowych wzorów na karoserii samochodu, Heico C30 charakteryzuje się obniżoną sylwetką, karoserią ze zintegrowanymi spoilerami oraz powiększonymi wlotami powietrza. Poczwórne końcówki układu wydechowego sygnalizują moc ukrytą pod maską auta – 300 koni mechanicznych.

Caresto C70

Model ten jest następcą modelu Caresto Hot Rod, który zadebiutował na zeszłorocznych targach SEMA. Caresto C70 to wysokiej klasy kabriolet. Moc auta została zwiększona z 220 do 280 koni mechanicznych. Wnętrze samochodu zostało całkowicie zmodyfikowane – teraz jest pokryte ręcznie szytą, orzechową skórą. Auto wyróżnia wiele nowych stylistycznych dodatków nadwozia między innymi oryginalne wstawki wykonane ze szczotkowanego aluminium umieszczone dookoła świateł przeciwmgielnych oraz zmodyfikowane końcówki układu wylotowego.

Caresto Hot Rod

Caresto Hot Rod, po raz pierwszy zaprezentowany na zeszłorocznych targach SEMA, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, iż Volvo Cars zdecydowało się pokazać go w tym roku ponownie, jako model towarzyszący kabrioletowi Caresto C70 Convertible. Ten ręcznie wykonany samochód (z aluminium i włókna węglowego) wyposażony jest w wiele części produkcji Volvo, takich jak silnik V8 o mocy 315 koni mechanicznych. Tym, co odróżnia Caresto Hot Rod od innych samochodów wykonywanych ręcznie jest jakość jego wykonania. Precyzja spasowania elementów oraz doskonałe wykończenie widoczne jest w każdym panelu karoserii i każdym szwie znakomitej jakości skóry.

Materiały powiązane