Komunikaty prasowe

Samochody Volvo bezpieczne nie tylko na drodze. Teraz również w czasie postoju.

Bezpieczeństwo jest priorytetem działań Volvo. Dbając o zdrowie swoich pasażerów firma Volvo Cars wprowadza rozwiązania minimalizujące wpływ czynników zewnętrznych na użytkowników pojazdów. Jednym z powszechnie stosowanych materiałów w motoryzacji jest nikiel, który może być szkodliwy dla uczulonych nań pasażerów. Ale nie w samochodach Volvo.
Chroniąc alergików Volvo Cars wprowadziło rygorystyczny wymóg, określający maksymalne wydzielanie niklu przez części samochodu wewnątrz pojazdu. Wszystkie części wyposażenia wnętrza samochodów Volvo zawierające nikiel przechodzą tym samym specjalne testy, gwarantujące, że poziom jego wydzielania spełnia jest na tak niskim poziomie że w żaden sposób nie zaszkodzi alergikom.

Uczulenie na nikiel jest jedną z najczęstszych przyczyn alergicznego, kontaktowego zapalenia skóry w uprzemysłowionym świecie. Szacuje się, że nawet 15% kobiet i do 5% mężczyzn – nawet 120 milionów osób ma alergię na nikiel. U osób tych może wystąpić swędząca wysypka po zetknięciu skóry z metalową powierzchnią mającą domieszkę niklu. Dlatego muszą one unikać kontaktu z metalem zawierającym tę substancję. Niestety, występuje ona w wielu przedmiotach codziennego użytku, poczynając od monet i pasków od zegarków, poprzez oprawki do okularów i zapięcia naszyjników, aż po elementy wnętrz samochodów.

Aby chronić alergików Volvo Cars wprowadziło wymóg, określający maksymalne wydzielanie niklu przez części trafiające do wnętrz pojazdów. Oznacza to, że we wszystkich elementach wnętrza o metalicznym wyglądzie, takich jak wewnętrzne uchwyty drzwi, dŸwignia zmiany biegów, kluczyki, znaczek Volvo na kierownicy i przyciski sterowania klimatyzacją, zmniejszono wydzielanie tego metalu.  Norma ta ma zastosowanie do wszystkich modeli Volvo. Części zawierające nikiel zostały pokryte powłoką, w której nie ma tej substancji. Następnie zbadano je, żeby upewnić się, że ilość uwalnianego niklu spełnia restrykcyjne normy Volvo.

„Volvo Cars wspólnie ze swoimi dostawcami od dawna pracuje nad zmniejszeniem liczby alergenów w przedziale pasażerskim. Wszystkie tkaniny i skóry mają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, zaś cztery modele z 9 różnymi wnętrzami zapewniają jakość powietrza rekomendowaną przez Szwedzkie Stowarzyszenie Astmy i Alergii” – powiedział Andreas Andersson, odpowiedzialny za eliminowanie szkodliwych substancji z wnętrz pojazdów w Volvo Cars.

 

 

 

 

Materiały powiązane