Komunikaty prasowe

Samochody Volvo także dla dzieci

Firma Volvo Cars nawiązała współpracę z producentem zabawek – Viking Toys, w efekcie której powstaną auta dla najmłodszych członków rodziny. Modele Volvo XC90, XC70 oraz C30 wykonane będą z bezpiecznego, delikatnego ale i trwałego plastiku. Dostępna gama kolorów obejmować będzie: żółty, czerwony, zielony oraz niebieski.

Za każdym razem, gdy Volvo Cars wprowadza na rynek nowy model, produkowane są także jego reprodukcje w różnych rozmiarach. Są to jednak modele kolekcjonerskie, a nie zabawki dla dzieci. Po raz pierwszy w historii firmy na rynku pojawią się samochodziki Volvo, auta dla najmłodszych.

Efektem współpracy Volvo Car z firmą Viking Toys będą zabawki – modele XC90, XC70 oraz C30. Dwie pierwsze zaprojektowane zostały przez stylistów z Viking Toys. Za design Volvo C30 odpowiedzialny jest Simon Lamarre z Volvo Cars, który współpracował przy projektowaniu seryjnej wersji Volvo C30.

Wiele dzieci bawi się obecnie zabawkami Viking Toys. Mając tego świadomość, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy oferować doskonałej jakości zabawki o tak charakterystycznym dla Volvo designie”, mówi Pontu Berger z Volvo Cars.

Samochody – zabawki firmy Viking Toys, sprzedawane są w 50 krajach od ponad 35 lat. Firma produkuje ich rocznie ok. 3,5 – 4 milionów. Koncepcją Viking Toys było produkowanie delikatnych, bezpiecznych i wysokiej jakości zabawek dla najmłodszych dzieci w wieku powyżej 1 roku. Produkty są całkowicie bezpieczne i wolne od szkodliwych substancji chemicznych.

Materiały powiązane