Komunikaty prasowe

Sportowy sedan jeszcze bardziej atrakcyjny

ˇ       Najbardziej sportowy sedan wśród modeli Volvo.

ˇ       Bardziej atletyczny wygląd, rozbudowana muskulatura oraz zwiększony poziom bezpieczeństwa.

ˇ       Docelowa sprzedaż 70000 samochodów.

ˇ       Wytwarzany w Gandawie w Belgii.

Sportowy sedan Volvo S60 uzyskał jeszcze bardziej atletyczny wygląd – dodano mu jeszcze więcej muskulatury.

„Mocna sylwetka w połączeniu z udoskonalonymi własnościami jezdnymi oraz wzmocniony silnik w wersji T5 czynią Volvo S60 jeszcze bardziej atrakcyjna propozycja dla nabywcy szukającego sportowego sedana” – mówi Hans-Olov Olsson, prezes i naczelny dyrektor Volvo Cars.

Zmiany w stylistyce nadwozia podkreślają sportowy charakter auta, natomiast zmiany we wnętrzu maja na celu jeszcze silniejsze podkreślenie atmosfery wysokiej jakości i komfortu.

Volvo S60 jest obecnie dostępne z zaawansowanym zawieszeniem aktywnym FOUR-C (Continuously Controlled Chassis Concept), zaś zastrzyk witamin, jaki otrzymał pięciocylindrowy silnik w wersji T5, pozwolił wycisnąć z niego 260 KM, zamiast dotychczasowych 250. „Możemy śmiało stwierdzić, że T5 spędziła trochę czasu w siłowni pracując nad muskulaturą” – komentuje Hans-Olov Olsson.

Bardziej sportowo – i bardziej bezpiecznie!

Ponadto w Volvo S60 podniesiony został poziom bezpieczeństwa, dzięki wzbogaceniu go o szereg nowych elementów, takich jak BLIS*  (Blind Spot Information System) – system eliminujący za pomocą kamer martwe pola widoczności z tylu samochodu.

„W ten sposób uatrakcyjnione Volvo S60 stanowi doskonały przykład realizacji dążeń Volvo. Nieustannie wzmacniamy swoja pozycje na rynku w zakresie stylistyki i własności jezdnych – a przy tym bez żadnych kompromisów, jeżeli chodzi o determinacje, z jaka bronimy naszej wiodącej pozycji w zakresie bezpieczeństwa” – mówi Hans-Olov Olsson.

Emocjonalna atrakcyjność dla różnych grup odbiorców

Wprowadzenie zupełnie nowego modelu Volvo S40, które także łączy sportowa stylistykę z doskonałymi własnościami jezdnymi oraz bezpieczeństwem na poziomie światowym, wykreowało pewnego rodzaju rywala dla Volvo S60.

„Z czysto racjonalnego punktu widzenia oba te samochody w pewnym zakresie maja zbieżne cechy i porównywalne ceny. Lecz gdy spojrzymy na to od strony bardziej emocjonalnej, są to całkowicie odmienne modele – i czujemy, że przemawiają do zupełnie różnych grup odbiorców. Volvo S60 jest samochodem większym, dostępnym wyłącznie z silnikami pięciocylindrowymi i przez to bardziej ekskluzywnym oraz potężniejszym.” – kontynuuje Hans-Olov Olsson.

Wytwarzany w Ghent w Belgii

Odświeżone Volvo S60 trafi do salonów w sierpniu 2004 r. i w ciągu roku firma Volvo Cars spodziewa się sprzedać 70000 sztuk tego modelu.

Jak dotąd największy rynek dla Volvo S60 stanowią Stany Zjednoczone, za którymi plasuje się Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy i Hiszpania. Spodziewane jest, ze w Europie 55 procent sprzedanych w tym roku modeli S60 stanowić będą wersje napędzane silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Volvo S60 wytwarzane jest wraz z niedawno wprowadzonymi nowymi modelami S40 i V50 w belgijskiej fabryce w Ghent.


„Opisy i dane zawarte w niniejszych materiałach prasowych dotyczą ogółu modeli Volvo przeznaczonych na rynek międzynarodowy. Szczegółowe specyfikacje mogą się różnić w zależności od kraju sprzedaży oraz mogą ulegać zmianom bez odnotowania tego.”

Materiały powiązane