Komunikaty prasowe

Sportowy sedan o silniejszej osobowości

ˇ       Nowy, bardziej dynamiczny przód ze zmienionymi reflektorami.

ˇ       Więcej elementów wykończeniowych w kolorze nadwozia.

ˇ       Nowy tylny zderzak i zmienione tylne światła z bezbarwnymi kloszami.

ˇ       Zmodernizowane wnętrze, z elegancka centralna konsola tunelowa i wielofunkcyjnym podłokietnikiem.

ˇ       Siedzenia nowej generacji z nowymi obiciami.

ˇ       Pakiet sportowy zaprojektowany wraz z samochodem.

„To coś znacznie więcej niż tylko kosmetyka” – mówi Steve Harper, szef zespołu konstrukcyjnego. „Dokonaliśmy szeroko zakrojonych zmian: w nadwoziu – w celu wzmocnienia sportowego profilu, oraz we wnętrzu – by uwydatnić poczucie wysokiej jakości i komfortu.”

Volvo S60 z rocznika 2005 uległo szeroko zakrojonym przeobrażeniom, które w sumie nadały temu autu bardziej wyrazisty wygląd i charakter, a równocześnie podkreśliły jego powiązania z reszta modeli samochodów Volvo.

Silniej zaakcentowany przód z nowymi reflektorami

Przód samochodu jest całkowicie nowy, z wyrazistszym czołem i bardziej zaokrąglonymi konturami. Wlot chłodnicy został powiększony i ustawiony nieco niżej, aby dodać dynamiki. Obniżona osłona wlotu chłodnicy w S60 jest koloru czarnego, dla odróżnienia od modeli serii V oraz XC. Indywidualny charakter nadają tez ciemne oprawy reflektorów i okrągłe światła przeciwmgielne.

Nowe są również reflektory z przejrzystymi kloszami i wysoce skutecznymi odbłyśnikami (zarówno w przypadku świateł halogenowych, jak i biksenonowych). Równocześnie zmieniono klosze ze szklanych na wykonane z tworzywa sztucznego – lżejsze i bardziej odporne na odpryski na skutek uderzeń kamieni. Są one również mniej niebezpieczne w razie wypadku z udziałem przechodniów. Tradycyjnie montowane przez Volvo wycieraczki reflektorów zostały zastąpione wysuwanymi zmywaczami wysokociśnieniowymi.

Wycieraczki przedniej szyby są najnowszego typu z integralnymi płaskimi piórami. Maja nowocześniejszy wygląd i powodują mniejszy hałas opływu powietrza niż tradycyjne rozwiązania. Ponadto wywierają mniejszy nacisk na szybę, co poprawia skuteczność oczyszczania jej powierzchni.

Więcej elementów ozdobnych i wariantów wykończenia nadwozia

Boczne listwy ozdobne w kolorze nadwozia są obecnie wyposażeniem standardowym, akcentując jednolitość tonacji kolorystycznej Volvo S60. Dolne elementy wykończenia nadwozia (progi, dolne listwy osłonowe drzwi oraz dolne fragmenty zderzaków) są w kolorze czarnym, ale można je opcjonalnie zamówić w kolorze nadwozia.

Narożniki zderzaków mają dekoracyjne i praktyczne elementy osłonowe. Są one standardowo w kolorze nadwozia, ale można je także zamówić w wersji z chromowana listwa. Elementy te można łatwo wymienić w razie ich uszkodzenia.

Harmonijny tył nadwozia

Również tył Volvo S60 otrzymał bardziej sportowy wyraz. Tylne światła z bezbarwnymi kloszami, przez które widoczne są żarówki, maja bardziej „techniczny” wygląd. Inny też jest sposób ich świecenia.

„Uczyniliśmy samochody Volvo łatwiej rozpoznawalnymi od tylu w ciemności” – wyjaśnia Steve Harper. „Równocześnie zmieniliśmy kształt zderzaka, by lepiej komponował się z ostro ściętym profilem pokrywy bagażnika.”

Także końcówka rury wydechowej została zmodyfikowana, z połyskliwym pokryciem i proporcjach wymiarowych lepiej odzwierciedlających moc silnika. Wersje 2.0T, 2.5T oraz T5 maja chromowane końcówki rury wydechowej. Przy okazji zostało precyzyjniej dopasowane wycięcie w obrzeżu zderzaka.

Wnętrze uwydatniające wrażenie wysokiej jakości

Projektanci Volvo dołożyli starań, by uczynić wnętrze komfortowym i przytulnym. „Nie szczędziliśmy wysiłków w celu zagwarantowania najpełniejszych, jakie można sobie wyobrazić, doznań związanych z obcowaniem z wysoka jakością” – mówi Steve Harper. „Wprowadzając jednolite linie, naturalne materiały, większa funkcjonalność i nowe wzory tapicerek, chcieliśmy pokazać skandynawskie wzornictwo od najlepszej strony”.

Za przykład może posłużyć środkowa konsola – centralny pulpit sterowniczy urządzeń pokładowych – która została zwężona, dodano ramkę ozdobna z naturalnego drewna orzechowego lub autentycznego aluminium (w kolorze jasnym lub ciemnym). Zmieniona została także ciemnoszara tonacja panelu, by lepiej kontrastować z przyciskami i przełącznikami, ułatwiając ich odróżnienie.

Radioodtwarzacz, wzbogacony obecnie o Dolby Pro Logic II, ma nowe, odrębne przyciski szybkiego wyboru stacji radiowych lub funkcji, zaś w najbardziej rozbudowanej wersji ma wewnętrzny sześciopłytowy odtwarzacz płyt kompaktowych.

Elegancka i wyjątkowo funkcjonalna centralna konsola tunelowa

Konsola tunelowa jest całkowicie nowa, o bardziej jednolitym wzornictwie i znacznie sztywniejszej konstrukcji niż poprzednio. Przyczynia się to w znacznym stopniu do wyeksponowania aury wysokiej jakości. Podświetlany schowek, zawierający także uchwyty na kubki, zakrywa elegancka roleta.

Całkowicie nowy jest także podłokietnik pomiędzy przednimi fotelami.

„Wraz z moim zespołem projektantów jesteśmy z niego szczególnie dumni” – komentuje Steve Harper. „Jest to przykład doskonalej konstrukcji wielofunkcyjnej. Określiliśmy go nawet mianem „the American Dream”. Oferuje on szereg praktycznych możliwości – uchwyty na kubki, pojemniki i schowki, które można wykorzystać na różne sposoby.”

Również tylny podłokietnik ma zmieniona konstrukcje, ze stałymi uchwytami na kubki i wyższym poziomem jakości wykończenia.

Nowa generacja siedzeń

Volvo wprowadza nowa generacje siedzeń, zapewniających większy komfort i wygodniejsza regulacje. Maja one:

ˇ       zwiększony zakres regulacji pionowej (+12 mm) – z nowym sterowaniem za pomocą dzwigni,

ˇ       ułatwiona regulacje pochylenia siedziska – również ze sterowaniem za pomocą dzwigni,

ˇ       udoskonalona regulacje wyprofilowania lędŸwiowego (obrót pokrętła wymaga mniejszej siły),

ˇ       węższe zagłówki, zapewniające lepszą widoczność z tylnych miejsc.

Nowe tapicerki

Nowe wzory tapicerki wzmacniają poczucie wysokiej jakości w samochodach Volvo w roku modelowym 2005.

Sovereign Hide – nowe obicia siedzeń z miękkiej skóry

W wersji Sovereign Hide wszystkie powierzchnie siedzeń pokryte są wysokogatunkowa skóra. 5-procentowy nadmiar skóry oraz szwy o wydłużonym ściegu tworzą efekt ekskluzywności. Tapicerka Sovereign Hide odzwierciedla najlepsze cechy skandynawskiego rzemiosła. Dodatkowa warstwa pianki wyściełającej o grubości 10 mm dodaje siedzeniom miękkości i czyni je bardziej komfortowymi.

Obicia Sovereign Hide dostępne są w trzech kolorach:

ˇ       Biały „Linen White” – z ciemniejszymi szwami – najbardziej ekskluzywna tapicerka Volvo. Występuje w dwóch połączeniach: z wnętrzem w klasycznej tonacji dębu lub w atrakcyjnym kontrastowym zestawieniu z czernią.

ˇ       Czarny „Off-Black” – z jasnoszarymi szwami – bardziej sportowa w wyrazie.

ˇ       Dębowy „Oak/Arena” – przywodzącym na myśl klasyczną elegancję.

Nordborg – dynamiczne połączenie skóry i gumowanej tkaniny

Nordborg jest nowa tapicerka o charakterze sportowym, wykonana z gumowanej tkaniny z wstawkami skórzanymi. Niektóre powierzchnie wykonane są z wysokiej jakości tworzywa z wytłoczonym wzorem imitującym fakturę skóry. Tapicerka Nordborg jest dostępna w trzech kolorach:

ˇ       Szary

ˇ       „Arena”

ˇ       Piaskowy „Light Sand”

 Pakiet sportowy

Nowy pakiet sportowy – Accessory Sports Concept – nadaje S60 wybitnie sportowe oblicze. W skład pakietu wchodzi:

ˇ       Zestaw stylizacyjny nadwozia.

ˇ       Tylny spojler.

ˇ       Tarcze kól ze stopu aluminium o rozmiarze 8×18”.

ˇ       Sportowa kierownica.

ˇ       Sportowe dywaniki podłogowe z tkaniny.

ˇ       Sportowa gałka i ramka dzwigni skrzyni biegów.

„Wszystkie te elementy zostały zaprojektowane, by stworzyć harmonijną i dynamiczną całość oraz by podkreślić sportowe możliwości tego samochodu” – konkluduje Steve Harper.

„Opisy i dane zawarte w niniejszych materiałach prasowych dotyczą ogółu modeli Volvo przeznaczonych na rynek międzynarodowy. Szczegółowe specyfikacje mogą się różnić w zależności od kraju sprzedaży oraz mogą ulegać zmianom bez odnotowania tego.”

 

Materiały powiązane