Komunikaty prasowe

Spotify w nowych Volvo bez konieczności podłączania smartfona

Podczas Mobile World Conference w Barcelonie marka Volvo ogłosiła, że jej najnowsze samochody będą obsługiwały aplikację muzyczną Spotify, która bije obecnie rekordy popularności. Już wiosną użytkownicy XC90 oraz nadchodzących modeli S90 i V90 będą mogli skorzystać ze strumieniowania muzyki ze Spotify bez konieczności podłączania smartfona. Volvo to pierwszy producent samochodów, który zaoferuje tę usługę we wszystkich krajach, gdzie ta aplikacja działa.

Szwedzki producent samochodów nieprzypadkowo wybrał barcelońskie targi, jako miejsce zaprezentowania planów uruchomienia nowej usługi. To jedna z największych na świecie konferencji przemysłu telekomunikacyjnego, podczas której prezentowane są innowacje technologiczne. Dzięki temu przeszło 100 tys. odwiedzających miało możliwość zapoznania się z najnowszym rozwiązaniem zaproponowanym przez Volvo.

Integracja Spotify z menu samochodu to efekt współpracy szwedzkich inżynierów ze specjalistami stojącymi za rozwojem słynnej aplikacji. Dzięki ergonomii zoptymalizowanej pod kątem kierowców, wykorzystaniu dużego centralnego ekranu dotykowego ekranu montowanego w modelach serii 90 oraz braku konieczności podłączenia smartfona, usługa ta ma wszelkie atuty, aby zyskać wśród kierowców ogromną popularność.

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał ze Spotify wie, jak świetnie słucha się w ten sposób muzyki. Aplikacja oferuje dostęp do ulubionych utworów 24 godziny na dobę, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że w naszych autach będzie można skorzystać z unikalnego, przygotowanego specjalnie dla nas interfejsu dla Spotify – powiedział Bjorn Annwall, starszy wice-prezes odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis Volvo Cars.

Stały dostęp do Spotify w Volvo będzie wymagał posiadania subskrypcji Premium, jednak przez pierwsze 30 dni będzie możliwość bezpłatnego sprawdzenia nowej usługi.  Aplikacja będzie dostępna we wszystkich krajach, gdzie jest dostępna.

Tak jak dawniej, nadal będzie można słuchać strumieniowo muzyki za pośrednictwem telefonu, który będzie sparowany z systemem audio naszego samochodu. Nowością będzie możliwość korzystania z aplikacji zainstalowanej w systemie Sensus samochodu, który automatycznie udostępni wszystkie ulubione playlisty, utwory i albumy zapisane na koncie użytkownika. Tutaj telefon nie będzie już wymagany. Co ważne, Spotify umożliwia przesyłanie danych o najwyższej jakości dźwięku, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości systemu audio firmowanego przez Bowers & Wilkins, który jest opcją w naszych najnowszych modelach Volvo – podsumował Annwall.

Obecnie korzystanie ze Spotify możliwe jest dzięki połączeniu z systemem audio samochodu przez Bluetooth lub Apple CarPlay. Korzystanie z aplikacji natywnej w nowych modelach Volvo XC90 oraz S90 i V90 jest jeszcze wygodniejsze i lepiej dopasowane do oczekiwań kierowców. Jedną z kluczowych funkcji, jakie zostały dodane jest m.in. niewystępująca w innych wersjach Spotify opcja wygodnego wyszukiwania utworu oraz interfejs zintegorwany z menu widocznym na ekranie dotykowym nowych aut Volvo. Dla wielu istotny będzie także fakt, że Volvo ze zintegrowanym Spotify będzie umożliwiało pasażerom wykorzystanie ich urządzeń mobilnych w roli pilota sterującego aplikacją, bez potrzeby parowania ich z samochodem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SdXFEK007oo[/youtube]

Materiały powiązane