Komunikaty prasowe

Stephen Odell CEO Volvo Car Corporation

Stephen Odell został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym Volvo Car Corporation.

1 paŸdziernika br. nadzór nad globalną działalnością Volvo obejmuje Stephen Odell. Jego biuro znajdować się będzie w głównej siedzibie spółki w Göteborgu w Szwecji. Priorytetem dla nowego CEO Volvo Car Corporation jest osiągnięcie stabilizacji i rentowności firmy, w tym rozwiniecie oferty produktowej.

Stephen Odell pełnił wcześniej funkcję dyrektora operacyjnego w koncernie Forda w Europie. Odegrał wówczas ważną rolę w przywróceniu silnej pozycji marki na Starym Kontynencie.

„Stephen Odell jest doskonałym menadżerem, z dużą wiedzą i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej” – powiedział Alan Mulally, prezes i dyrektor generalny Ford Motor Company. „Pracował, osiągając sukcesy, dla takich firm motoryzacyjnych jak Ford, Jaguar i Mazda. Jestem przekonany, iż przyczyni się do dalszego rozwoju firmy Volvo, przywróci spółce stabilność finansową.

„Volvo jest jedną z największych marek – symboli w branży motoryzacyjnej” – powiedział Odell. „Atrybuty nadające Volvo wybitnie szwedzki charakter – przywiązanie do bezpieczeństwa, ekologii i skandynawskiego wzornictwa są atrakcyjne również dla klientów na całym świecie. Naszą strategią jest wzmacnianie pozycji Volvo jako producenta wysokiej jakości, bezpiecznych samochodów klasy Premium. Realizowany Plan restrukturyzacji firmy na celu wzmocnienie jej konkurencyjności. Firma zyska większą samodzielność w ramach Ford Motor Company, choć w dalszym ciągu będzie wykorzystywać efekt synergii na etapie opracowywania produktów i dokonywania zakupów.”

Odell zastępuje na stanowisku CEO dotychczasowego Prezesa Volvo Cars – Fredrika Arpa.

Informacje dodatkowe:

W kwietniu 2008 r. Stephen Odell został mianowany dyrektorem operacyjnym Forda w Europie, gdzie odpowiadał za rozwój produktów, produkcję, zakupy, marketing, sprzedaż i działalność serwisową. Wcześniej przez niemal trzy lata zajmował stanowisko wiceprezesa Ford of Europe ds. marketingu, sprzedaży i usług. Przed rozpoczęciem pracy w koncernie Forda pracował w Mazda Motor Corporation ( w latach 2000 – 2005) i Jaguar North America (1997 – 2000), jako wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży). Karierę rozpoczął jako praktykant w Ford of Britain w 1980 r.

Stephen Odell urodził się w Londynie, jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Materiały powiązane