Komunikaty prasowe

Strona VolvoDesign.pl zwycięzcą Favorite Webisite Awards (FWA)

Nagroda Site Of The Day (SOTD) dla strony VolvoDesign.pl została przyznana przez brytyjski Favorite Website Award, która wyróżnia najnowocześniejsze i najlepiej zaprojektowane serwisy na świecie. VolvoDesign.pl może poszczycić się tym, że technologia w jakiej ją wykonano, została użyta tylko w dwóch innych przypadkach. Witryna wyróżnia się na tle innych serwisów stworzonych w technologii Flash, a to za sprawą wielu udogodnień rzadko wykorzystywanych dotychczas przez serwisy flashowe.

Flash potraktowano jako medium, które spina multimedia z informacją, a nie jako narzędzie do tworzenia animacji. Takie podejście zaowocowało stworzeniem niespotykanego w globalnej sieci serwisu. Dla przykładu, indeksacja stron umożliwia kopiowanie odnośników do każdej sekcji, a każdą z nich można oddzielnie zapisać w folderze „Ulubione”, mając możliwość przesłania znajomym linku do niej.

Równie ciekawym elementem serwisu jest film, który oglądany w tle daje możliwość przeglądania reszty strony Wkrótce tę sekcję wzbogacą kolejne obrazy video. Na uwagę zasługują także takie szczegóły, jak działanie klawiszy przeglądarki „Wstecz” i „Naprzód”, które umożliwiają szybkie poruszanie się po historii, bez konieczności ciągłego korzystania z menu. Unikalną cechą jest łatwo dostępny podgląd mapy strony obrazujący użytkownikowi miejsce w serwisie, w którym obecnie się znajduje, jak również możliwość nawigacji przy pomocy klawiszy kursora. Każde z tych rozwiązań zostało stworzone po to, by ułatwić użytkownikowi korzystanie z witryny i uczynić je intuicyjnym.

Volvo Design składa się z 27 sekcji. Każda z nich oznaczona jest kolorem odpowiednim dla działu. Wraz z rozwojem programu i powstawaniu coraz to nowych wydarzeń serwis będzie rozwijany o kolejne elementy, takie jak: materiały zdjęciowe z wystaw, filmy, nowe informacje czy galerie.

Pierwsza edycja programu Volvo Design rozpoczęła się cyklem wykładów na temat wzornictwa przemysłowego w specjalnie stworzonej Volvo Design Academy. W maju do Polski sprowadzony został samochód koncepcyjny Your Concept Car (YCC), który został zaprojektowany przez kobiety. Realizowany od początku roku projekt ma zachęcić do dyskusji na temat aktualnych trendów w obszarze designu, a także znaczenia przenikania się sztuki wysokiej z produkcją przemysłową. W następnych  latach planowana jest prezentacja i promocja współczesnych, polskich osiągnięć w dziedzinie wzornictwa, a następnie promocja najbardziej obiecujących artystów. Cele jakie stoją przed Volvo Design w bieżącym roku to edukacja na temat designu, a także przybliżenie wiedzy nie tylko  na temat szwedzkich tradycji w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

www.volvodesign.pl została dedykowana do rozpoczętego w tym roku projektu pod tym samym tytułem. Strona została stworzona przez agencję interaktywną K2 Internet. Za koncepcję, strategię i realizację projektu odpowiedzialna jest agencja Sensors.

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, a także magazynów 2+3D oraz Playboy. Partnerami Volvo Design są Brainshop U-boot, K2 Internet, Sensors, MindShare, AMS oraz ProfiLab.

Materiały powiązane