Komunikaty prasowe

Sukcesy żeglarzy z Volvo Youth Sailing Team w żeglarskich Mistrzostwach Polski

W miniony weekend młodzi żeglarze z Volvo Youth Sailing Team odnieśli kolejne sukcesy. Magdalena Kwaśna wygrała wszystkie wyścigi w juniorskiej klasie Laser Radial podczas rozgrywanych w Górkach Zachodnich mistrzostwach Polski juniorów. Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński zdobyli złoty medal w klasie 29er.

Magdalena Kwaśna jest jedyną zawodniczką, która podczas rozgrywanych w Górkach Zachodnich mistrzostwach Polski juniorów wygrała wszystkie wyścigi. – To mój trzeci z rzędu triumf w klasie Laser Radial. Teraz szykuję się do startu, także w Gdańsku, w krajowym championacie seniorek – powiedziała zawodniczka ChKŻ Chojnice.

To już piąty tytuł 18-letniej zawodniczki w klasie Laser. Szczególnie udany dla reprezentantki Volvo Youth Sailing Team Poland był miniony sezon, z którym wielokrotnie stawała na podium. W Malezji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata ISAF. Trzecie miejsce zajęła także w mistrzostwach świata juniorek klasy Laser Radial na jeziorze Ontario w Kanadzie. W Portugalii została wicemistrzynią Europy. W Polsce triumfowała w mistrzostwach Polski juniorek oraz zdobyła trzecią lokatę w championacie seniorek. W najbliższy czwartek Magda wystartuje w Górkach Zachodnich wraz z seniorkami.

Ubiegły weekend był pomyślny także dla Mikołaja Staniula i Kajetana Jabłońskiego. Podczas rozgrywanych w Górkach Zachodnich w Gdańsku mistrzostwach Polski juniorów zawodnicy Volvo Youth Sailing Team Poland po pierwszym dniu plasowali się na czwartej pozycji, w sobotę przesunęli się na drugą lokatę i dopiero ostatniego dnia zapewnili sobie złoty medal. W niedzielę wygrali dwa pierwsze wyścigi, a w trzecim zajęli drugą pozycje za swoimi klubowymi kolegami Michałem Sawickim i Mikołajem Jaworskim.

 

Materiały powiązane