Komunikaty prasowe

T. Jon Mayer odpowiedzialny za design zewnętrzny aut Volvo Cars

Volvo Cars ma nowego szefa designu odpowiedzialnego za zewnętrzny wygląd aut. Wraz z początkiem maja T. Jon Mayer zastąpi Maximiliana Missoniego, który będzie projektował dla siostrzanej marki Polestar.

T. Jon, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, pracuje w naszej firmie od dziesięciu lat i w ciągu ostatniej dekady odegrał kluczową rolę w tworzeniu unikalnego stylu Volvo Cars. Był między innymi głównym projektantem modeli Volvo S60, V60 i V60 Cross Country. Doprecyzujmy: odpowiadał za ich wygląd zewnętrzny.

Ostatnio był szefem projektowania w Volvo Design & Concept Center w Camarillo, nieopodal Los Angeles. Studio Camarillo znacznie się rozwinęło pod jego kierownictwem i zwiększyło swoją rolę w globalnych działaniach projektowych firmy, opracowując i rozwijając strategiczne i produkcyjne pomysły, wnosząc do nich swoje amerykańskie akcenty i spostrzeżenia.

Bardzo się cieszę, że mogę powitać T. Jona jako naszego nowego szefa projektowania nadwozi – powiedział Robin Page, szef projektowania w Volvo Cars. Jego osiągnięcia jako projektanta nadwozi mówią same za siebie i jestem przekonany, że jest właściwą osobą, która poprowadzi nas w pełni elektryczną przyszłość.

Na początku tego roku Volvo Cars ogłosiło, że do 2030 roku zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne. W nadchodzących latach zaprezentuje całą rodzinę nowych, całkowicie elektrycznych samochodów.

Jestem niezwykle podekscytowany przyszłością projektowania brył przyszłych aut Volvo Cars – powiedział T. Jon Mayer. Mamy jeden z najbardziej utalentowanych zespołów projektantów na świecie i będę na nich polegał, aby stworzyć nową wizję naszej zelektryfikowanej przyszłości. Elektryfikacja stwarza wiele wyzwań w projektowaniu nadwozia, ale także otwiera świat możliwości. Z niecierpliwością czekam na wyznaczenie kierunku projektowania, który zakończy się produkcyjnymi samochodami na drogach.

T. Jon Mayer pracuje w Volvo Cars od 2011 roku, gdy dołączył do zespołu projektantów nadwozia w Göteborgu w Szwecji. W 2013 roku był głównym projektantem nadwozia Concept Coupe, Concept XC Coupe i Concept Estate, trzech samochodów koncepcyjnych, które wyznaczyły nowy styl projektowania Volvo i pokazały, jak ciekawe i ładne samochody można projektować na platformie SPA.  

Uczestniczyłem w fantastycznej przygodzie. Nasza firma pokazała wtedy fantastyczny design i stała się liderem naszej branży w tym zakresie. Wówczas działo się to w oparciu o platformę SPA, ale w przyszłości nadal będziemy wyznaczali trendy całej naszej branży w tym zakresie –

 dodał T. Jon Mayer.

T. Jon ukończył z wyróżnieniem Carnegie Mellon University, uzyskując tytuł licencjata dziedzinie wzornictwa przemysłowego oraz tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania biznesem. Następnie uczęszczał do Art Center College of Design i ukończył z wyróżnieniem tytuł licencjata w dziedzinie projektowania transportu.

Materiały powiązane