Komunikaty prasowe

Trzy w jednym, czyli V60 Plug-in

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, Volvo zaprezentuje pierwszą hybrydę silnika Diesla z napędem elektrycznym –  Volvo V60 Plug-in. To pierwszy samochód w historii Volvo, z emisją CO2 na poziomie 50 g/km, i rekordowo niskim zużyciem paliwa – 1,9 l/100 km.

Nowy model w rodzinie Volvo – V60 pojawił się na rynku pod koniec 2010. I to właśnie ten samochód wybrano do prac na koncepcyjną hybrydą. V60 Plug-in to trzy samochody w jednym – ekskluzywna limuzyna, sportowe kombi i elektryczne auto miejskie. Zaletą tego auta  obok niskiej emisji spalin i zużycia paliwa jest możliwość przebycia dystansu 50 km, przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie energii elektrycznej.

 

Silnik D5 i elektryczny napęd na tylną oś

Przednie koła hybrydy V60 będą napędzane przez pięciocylindrowy silnik turbodiesla D5 o pojemności 2,4 litra i mocy 215 KM, z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 440 Nm. Z kolei tylna oś została wyposażona w elektryczny napęd ERAD (Electric Rear Axle Drive) o mocy 70 KM. Napęd elektryczny jest zasilany litowo-jonową baterią o pojemności 12 kWh. Samochód wyposażono także w sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów.

By prawdziwi miłośnicy motoryzacji zaczęli myśleć w sposób ekologiczny, należy zaproponować im możliwość prowadzenia samochodu ekologicznego ze sportowym zacięciem. Hybryda V60 posiada wszystkie cechy prawdziwego sportowego kombi. My tylko nieco podkręciliśmy to auto za pomocą nowoczesnych technologii – powiedział Stefan Jacoby, Prezes Volvo Cars.

Hybryda Volvo V60 zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej w Genewie 1 marca 2011 r. Z kolei jego produkcja rozpocznie się w 2012 roku.

Materiały powiązane