Komunikaty prasowe

Trzy wyróżnienia Fleet Awards dla Volvo

Volvo Auto Polska zdobyło trzy nagrody w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2014. W kategorii samochodów z napędem alternatywnym zwyciężyło Volvo V60 Plug-in Hybrid. W grupie średnich i dużych aut premium dla menadżera nagrodzono model S60. Najlepszym rozwiązaniem bezpieczeństwa został system City Safety.    

Hybrydowe Volvo V60 jest obecne na polskim rynku dopiero od dwóch miesięcy. Cieszymy się, że nasza nowość została doceniona przez środowiska flotowe, ponieważ są one dla nas ważną grupą docelową. Jednocześnie obserwujemy trend, że dla odbiorców flotowych ochrona środowiska staje się coraz ważniejszym kryterium zakupu. Nasza hybryda ma doskonałe osiągi, duży zasięg, a jednocześnie może pokonywać dystans do 50 km na samym prądzie. Cieszymy się, że te zalety przekonały jurorów konkursu – mówi Ryszard Zdanowski – Fleet Sales Manager Volvo Auto Polska.

W kategorii średnich i dużych samochodów premium dedykowanych kadrze menedżerskiej wygrało Volvo S60, które w tym roku oferowane jest z trzema nowymi silnikami i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

W tym roku jurorzy Fleet Awards nagradzali także rozwiązania służące bezpieczeństwu. Nagrodzono system City Safety, który bez udziału kierowcy rozpocznie awaryjne hamowanie pojazdu w razie wykrycia ryzyka nieuchronnej kolizji. System ten działa, gdy pojazd porusza się z prędkością do 50 km/h i jest wyposażeniem seryjnym niemal wszystkich modeli Volvo.

Materiały powiązane