Komunikaty prasowe

Uczestnicy wielkiego finału Volvo Masters Amateur wyłonieni!

25 lipca 2005r. w klubie golfowym Krakow Valley Golf&Country Club w Paczółtowicach odbył się drugi turniej eliminacyjny w ramach Volvo Masters Amateur, polskiej edycji jednego z najbardziej prestiżowych na świecie zawodów golfowych dla amatorów. W turnieju wzięło udział 100 zawodników reprezentujących barwy klubów z Polski i z zagranicy.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Stableford netto zajął Michał Szalbot, uzyskując najlepszy wynik 42 punktów. Drugie miejsce ex aequo zajęli Rafał Podkański i Tadeusz Targosz , którzy ustąpili zwycięzcy tylko jednym punktem, uzyskując wynik 41 punktów. Trzeci był Roman Filipowski z wynikiem 40 punktów. W klasyfikacji brutto prym wiedli goście z zagranicy. Pierwsze miejsce z wynikiem równym Par krakowskiego pola (72 uderzenia) zajął Peter Cowley – Irlandczyk, który do Polski przyjechał specjalnie po to, by zagrać w krakowskimVolvo Masters Amateur. Drugie miejsce w klasyfikacji brutto zajął Amerykanin Timothly Hyland, z wynikiem +10 (82 uderzenia). Wśród rywalizacji kobiet według klasyfikacji Stableford zwyciężyła Anna Piotrowska (wynik 40), drugie miejsce zajęła Bożena Szalbot (31). Trzecia była Danuta Cesarz z wynikiem 30 punktów.

W turnieju brał udział również dyrektor Teatru Starego, Mikołaj Grabowski. Kibicowali mu koledzy z krakowskich scen – Jerzy Grałek, znany z seriali „Egzamin z Życia” i „Na Wspólnej” oraz Tadeusz Huk („Poranek Koyota”, „Demony wojny według Goi”, „Operacja Samun”). Wśród innych znanych osób na turnieju pojawili się popularny dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski oraz wielki miłośnik gry w golfa, Wojciech Pijanowski.

Goście, którzy dotychczas nie mieli kontaktu z golfem mogli poznać zalety tej gry pod okiem profesjonalnych trenerów Volvo Masters Golf Academy. Atrakcją imprezy był również pokaz gry profesjonalistów Skin Game, którego zwycięzcą okazał się Władysław Klima.

„Bardzo nas cieszy  tak duże zainteresowanie turniejem Volvo Masters Amateur wśród graczy. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom krakowskiego turnieju eliminacyjnego i życzę powodzenia podczas krajowego finału w Trójmieście, który zostanie rozegrany w dniach 17-18 września na polu golfowym w Postołowie.”, powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager, Volvo Auto Polska.

Volvo Masters Amateur to jeden z największych na świecie turniejów dla amatorów. Organizowany jest w ponad 20 krajach i przyciąga każdego roku ponad 70 000 zawodników. 72 z nich, wyłonionych w turniejach organizowanych w poszczególnych krajach na terenie Europy i Azji, spotka się w paŸdzierniku w hiszpańskiej Andaluzji, aby walczyć o tytuł najlepszego z najlepszych.

Polska edycja turnieju składa się z dwóch turniejów eliminacyjnych. Pierwszy z nich odbył się 5 czerwca w podwarszawskim Rajszewie, drugi został rozegrany 24 lipca na polu golfowym Krakow Valey Golf&Country Club w Paczółtowicach. We wrześniu najlepsi gracze spotkają się w Trójmieście na ogólnopolskim finale Volvo Masters Amateur. Zwycięzca polskiej edycji będzie reprezentował nasz kraj na wielkim Word Final Volvo Masters Amateur w Andaluzji. Volvo Masters Amateur Polish Edition rozgrywany jest według Zasad Golfa R&A oraz reguł lokalnych poszczególnych klubów, wyniki liczone są według formuły Stableford *). Zawody mają charakter otwarty. Patronem polskiej edycji Volvo Masters Amateur jest Polski Związek Golfa.

Volvo Masters Amateur Polish Edition to nie tylko emocje sportowe, to także program, którego celem jest promocja i rozwój golfa w naszym kraju. Program ten jest realizowany poprzez Volvo Masters Golf Academy, która oferuje swoim adeptom –  graczom o różnym stopniu zaawansowania – ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów. Dotychczas Akademia została otwarta w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie, do końca sezonu będzie szkolić graczy z terenu Olsztyna, Łodzi, Wrocławia, Lublina i Trójmiasta.

Twórcy Akademii mają nadzieję, że w kolejnych latach przyciągnie ona wielu młodych ludzi i przyczyni się do tego, iż Polska będzie reprezentowana nie tylko w World Final Volvo Masters Amateur, ale także w innych prestiżowych turniejach amatorskich na świecie.*) Formuła Stableford oznacza grę na punkty. Polega na przydzielaniu punktów za każdy zakończony dołek. Punktacja uzależniona jest od liczby uderzeń, jakie wykonał grający na każdym z dołków, biorąc przy tym pod uwagę indywidualny handicap golfisty.

Materiały powiązane