Komunikaty prasowe

Uznanie wiodącej roli Volvo Cars w działaniach na rzecz klimatu

Firma Volvo Cars została doceniona za swoją strategię zrównoważonego rozwoju przez CDP, światową organizację non-profit, otrzymując najwyższą ocenę A za działania w kierunku ograniczenia emisji, unikanie zagrożeń dla klimatu i plany osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Plasuje to Volvo Cars na czele listy CDP, obok bardzo niewielu innych przedsiębiorstw. Dane dotyczące wpływu na środowisko, zagrożeń dla klimatu i potencjalnych rozwiązań udostępniło 13.000 firm. Wysoka ocena przyznana Volvo Cars stanowi potwierdzenie pozycji lidera, jaką zajmujemy w działaniach środowiskowych i klimatycznych.

“Jesteśmy dumni z tego, że nasza ciężka praca w kierunku ograniczenia poziomu emisji i osiągnięcia neutralności klimatycznej została docenione przez CDP,” mówi Anders Kärrberg, kierujący działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars. “Prestiżowa ocena A pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze, a także możemy stanowić przykład do naśladowania dla innych firm.”

Volvo Cars zamierza zostać w 2030 roku wytwórcą samochodów o napędzie wyłącznie elektrycznym, a w najbliższych latach planuje zaprezentować całą nową rodzinę takich pojazdów. To jeden z najbardziej ambitnych programów elektryfikacji w branży motoryzacyjnej. Ciągłe zmniejszanie poziomu emisji węglowych to krok do osiągnięcia zaplanowanej na rok 2040 neutralności klimatycznej.

Do roku 2025 zamierzamy zmniejszyć (w porównaniu do roku 2018) ślad węglowy na samochód o 40 procent, a poziom emisji w łańcuchu dostaw o 25 procent.

Volvo Cars podejmuje aktywne działania na rzecz ograniczenia poziomu emisji, między innymi podejmując współpracę ze szwedzką wytwórnią stali SSAB w kierunku opracowania stali produkowanej bez wykorzystania paliw kopalnych oraz szwedzkim producentem akumulatorów Northvolt w kierunku produkcji nowej generacji ogniw ekologicznych.

W nawiązaniu do podpisanej w listopadzie na konferencji klimatycznej COP26 deklaracji dotyczącej zerowej emisji w transporcie, Volvo Cars wprowadza wewnętrzną wycenę węglową w wysokości 1.000 SEK za każdą tonę emisji węglowych w całym przekroju działalności, stając się pierwszym producentem samochodów stosującym taki mechanizm.

Uwaga dla redakcji
CDP wykorzystuje szczegółową, niezależną metodologię ocen, przyznając noty od A do D za kompleksowość ujawnianych danych, świadomości ryzyka środowiskowego i zarządzania nim oraz prezentowanie działań proekologicznych, określanie ambitnych celów i perspektyw.

Dokładne kryteria przyznawania noty A można znaleźć na stronie CDP.

Materiały powiązane