Komunikaty prasowe

Volvo Auto Polska w 2003 roku – podsumowanie

ˇ          Rekordowa sprzedaż aut Volvo w Polsce

ˇ          Rozbudowa sieci dealerskiej,

ˇ          Uatrakcyjnienie oferty finansowej i obsługi posprzedażnej.

 

W 2003 roku sprzedaliśmy 2204 samochody Volvo, co oznacza 8-procentowy wzrost w porównaniu do poprzednich dwunastu miesięcy (sprzedaż w 2002 roku wyniosła 2048 sztuk). Tym samym zanotowaliśmy rekord sprzedaży naszych aut w Polsce od początku istnienia Volvo Auto Polska.

Udział rynkowy marki Volvo w porównaniu z markami luksusowymi (Mercedes, BMW, Audi) wyniósł 22 procent. Jednak jeśli wziąć pod uwagę jedynie segmenty, w których oferta modelowa Volvo pokrywa się z ofertą wymienionych konkurentów, udział ten wzrasta do 30 procent.

Ogólny wzrost sprzedaży był między innymi wynikiem znacznego zwiększenia zainteresowania autami Volvo ze strony dużych klientów instytucjonalnych, tzw. klientów flotowych.

Niemal połowa (48%) sprzedanych samochodów to modele Volvo S40 i V40. Następcy tych aut – czyli Volvo S40 i V50 pokazane podczas targów we Frankfurcie i Bolonii – trafią do sprzedaży w Polsce jeszcze w pierwszym kwartale 2004 roku.

Najważniejsze nowości 2003

W 2003 roku do klientów trafiły pierwsze egzemplarze najmocniejszych modeli Volvo produkowanych w historii Volvo Car Corporation: Volvo S60 R i Volvo V70 R. Oba auta są wyposażone w turbodoładowany, pięciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 300 koni mechanicznych. Olbrzymia moc, w połączeniu z seryjnym napędem na cztery koła, pozwala S60R przyspieszyć do 100 km/h w czasie 5,7 sekundy.

Samochody mają zmienną, charakterystykę zawieszenia  – kierowca może wybrać jeden z trzech trybów pracy podwozia. Skuteczne okiełznanie mocy zapewnia specjalnie dobrany, bardzo wydajny układ hamulcowy firmy Brembo.

Atrakcyjne pakiety wyposażenia

Dużym zainteresowaniem klientów Volvo cieszyło się wprowadzenie do oferty Volvo V70 wersji Optima, w której skład wchodzą atrakcyjne pozycje dodatkowego wyposażenia – między innymi radioodtwarzacz, wykończenie w drewnie lub aluminium, automatyczna klimatyzacja i obręcze kół z lekkich stopów.

Limuzyna Volvo S80 przeszła delikatny face-lifting. W ofercie pojawiły się bogato wyposażone wersje: Comfort (m.in. automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne, radio wyższej klasy) oraz Premium (skórzana tapicerka, światła biksenonowe, elektrycznie sterowane fotele).  Łatwiejsze finansowanie

Wprowadziliśmy program finansowania zakupów samochodów, dostępny w całej sieci Dealerów Volvo Auto Polska. Jedną z jego zalet jest możliwość załatwienia szybko wszystkich formalności na miejscu w biurze Dealera.

Wzrosła atrakcyjność zakupu modeli Volvo S40/V40 oraz Volvo S60 dzięki wprowadzeniu korzystnego systemu kredytowego i leasingowego Finansowanie 0%.

Nowi dealerzy

Sieć sprzedaży Volvo w Polsce powiększyła się o dwa nowe punkty – w Krakowie i Białymstoku. Jeszcze w pierwszym kwartale 2004 roku spodziewamy się uruchomić dwa następne obiekty – w Poznaniu i Katowicach.

Samochody zastępcze

W ramach stałego podnoszenia poziomu obsługi klientów Volvo, od 2003 roku każdy punkt dealerski jest w stanie zaproponować klientom udostępnienie samochodu zastępczego na czas trwania naprawy

Materiały powiązane