Komunikaty prasowe

Volvo C30 – najlepszym samochodem 2007 roku

W ostatnich dniach zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów motoryzacyjnych na świecie – wybór „Najlepszego samochodu 2007 roku ” (niem. „Die Besten Autos 2007”) przez czytelników niemieckiego pisma motoryzacyjnego „Auto Motor und Sport”. Luksusowy hatchback Volvo zwyciężył w kategorii samochodów importowanych w segmencie aut klasy Compact Premium.

To nie jedyne nagrodzone Volvo. Flagowa limuzyna – Volvo S80 zajęła drugie miejsce w klasie importowanych aut klasy wyższej średniej.
Konkurs organizowany jest od 31 lat. W tym roku czytelnicy  wybierali swoich faworytów spośród  312 różnych modeli samochodów. W konkursie wzięło udział ponad 100 000 czytelników.
Nowe Volvo C30 uzyskało 19,3% głosów, co zdecydowało o jego przodującej pozycji w swej kategorii.

Sukces jest kolejnym dowodem klasy designerskiego hatchbacka Volvo. Od czasu premiery na targach motoryzacyjnych w Paryżu (wrzesień 2006) Volvo C30 urzeka swoim wyrafinowanym designem, sportowymi właściwościami jezdnymi
i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Samochód zdobył tak prestiżowe nagrody, jak „Das Goldene Lenkrad 2006”, „Auto Trophy 2006” oraz „Design Award 2006”. W styczniu otrzymał tytuł samochodu Playboy’a w kategorii „samochód dziewczyny Playboy’a” polskiej edycji magazynu.

Również poziom bezpieczeństwa oferowany przez Volvo C30 oceniany jest jako jeden z najlepszych na świecie. W ostatnich dniach Volvo C30 uzyskało 5 gwiazdek EuoNCAP za bezpieczeństwo pasażerów w przeprowadzonych w styczniu 2007 roku testach zderzeniowych Instytutu.  Samochód otrzymał 15 pkt za zderzenie czołowe.

Materiały powiązane