Komunikaty prasowe

Volvo Car Corporation, Akcesoria – telefon komórkowy w bezprzewodowym systemie głośnomówiącym opartym na technologii Bluetooth®

Automatyczne podłączenie do głośników samochodu

  • • System rozpoznający do czterech różnych aparatów telefonicznych
  • • Łatwe przełączanie zestawu głośnomówiącego na odbiór telefoniczny
  • • Głosowe wybieranie numerów – większe bezpieczeństwo na drodze

Podłączenie telefonu komórkowego współpracującego z technologią BluetoothŽ do systemu audio i samochodowych głośników Volvo stało się możliwe. Dzięki nowemu zestawowi głośnomówiącemu BluetoothŽ Volvo telefon komórkowy może stać się zintegrowanym systemem z możliwością głosowego wybierania numerów.
Zestaw jest dostępny w najnowszych modelach samochodów Volvo. Składa się on z elektronicznego modułu kontrolnego, modułu z przyciskami funkcyjnymi, dedykowanego mikrofonu zainstalowanego obok wstecznego lusterka oraz niezbędnego okablowania. Podłączany telefon komórkowy musi być wyposażony w technologię BluetoothŽ. Kiedy połączenie z modułem Bluetooth samochodu zostanie nawiązane, telefon będzie rozpoznawany i podłączany automatycznie przez system, gdy właściciel wsiadać będzie do samochodu. Telefon może być następnie wykorzystywany jako zintegrowany system „hands free”, bez względu na to, czy znajdować się będzie w kieszeni właściciela, czy też w samochodzie. DŸwięk przekazywany jest przez głośniki systemu audio. Przy odbiorze połączeń muzyka jest automatycznie ściszana.

Podłączenie do czterech telefonów komórkowych
Do systemu z łatwością można podłączyć aż do czterech telefonów komórkowych tak, aby korzystać z niego mógł każdy z pasażerów. Na raz działać może jednak tylko jeden telefon.
System jest niezwykle elastyczny i prosty w użyciu. W trakcie trwania połączenia można łatwo przełączać się pomiędzy funkcją „hands free”, a rozmową bezpośrednio przez telefon. Nie trzeba też pozostawać w samochodzie, tylko dlatego że trwa rozmowa z użyciem funkcji „hands free”. Należy po prostu przełączyć się na odbiór telefoniczny i opuścić samochód bez przerywania rozmowy.

Głosowe wybieranie numeru
Moduł kontroli systemu Bluetooth znajduje się na desce rozdzielczej. Jest prosty w użyciu dzięki niewielkiej liczbie przycisków. Naciśnięcie niebieskiego podświetlanego przycisku „Talk” uruchamia obsługę głosową. Następnie użytkownik może głosowo wybierać żądany numer oraz kontrolować funkcje systemu. Jeżeli w telefonie komórkowym zapisane są polecenia głosowe, należy jedynie wymienić imię osoby, do której ma być wykonane połączenie. Kontakty przechowywane w systemie „hands free” mogą być wykorzystane niezależnie od tego, czyj telefon jest akurat w użyciu oraz kto wypowiada imię osoby, z którą ma się odbyć rozmowa. W systemie przechowywanych może być do 20 kontaktów.
W przypadku połączeń przychodzących numer osoby dzwoniącej lub jej imię (jeśli jest uwzględnione w liście kontaktów) są odczytywane jako wiadomości głosowe. Jedynym warunkiem jest, aby telefon komórkowy użytkownika miał tę funkcję.
Wybieranie głosowe jest wygodne, a przy tym sprzyja większemu bezpieczeństwu na drodze. System pozwala na wybieranie głosowe w języku angielskim (w wersji brytyjskiej i amerykańskiej), francuskim, hiszpańskim, włoskim i niemieckim.
„Ponieważ technologia Bluetooth łączy telefon komórkowy z systemem audio i głośnikami samochodu, jakość dŸwięku jest bardzo dobra” – wyjaśnia Lars-Erik Roos, dyrektor zarządzający działu Accessory Business Unit w Volvo Car Corporation. – Kierowca może używać telefonu, a jednocześnie trzymać obie ręce na kierownicy i obserwować sytuację na drodze. Dzięki temu ryzyko związane z korzystaniem z telefonu w trakcie jazdy jest znacznie ograniczone. Jest to ważny powód, dla którego Volvo zdecydowało się na wprowadzenie tego systemu.

Zestaw głośnomówiący BluetoothŽ Volvo jest oferowany w pakiecie, który może być szybko i łatwo zainstalowany przez najbliższego dealera Volvo.

Materiały powiązane