Komunikaty prasowe

Volvo Car Corporation rozwiewa obawy o przyszłość motoryzacji

W odpowiedzi na rosnące potrzeby w zakresie radzenia sobie z gęstniejącym ruchem i emisją zanieczyszczeń, firma Volvo Car Corporation opracowała niezwykle radykalne rozwiązanie problemów transportowych: samochód sportowy z „niespodzianką w zanadrzu”.

W trosce o przyszłość transportu osobowego firma Volvo Car Corporation kładzie równie wielki nacisk na ograniczenie zużycia energii oraz wdrażanie nowatorskich rozwiązań, co na kwestię bezpieczeństwa, w której stała się wyznacznikiem dla całej branży motoryzacyjnej. Zaangażowanie to znalazło swój wyraz w futurystycznym modelu Volvo 3CC, po raz pierwszy prezentowanym publiczności amerykańskiej na wystawie NAIAS 2005 w Detroit.

Charakteryzujące się opływowym nadwoziem i aerodynamicznymi liniami Volvo 3CC w swym wnętrzu mieści do trzech dorosłych osób lub dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci. Unikalny układ siedzeń „dwa plus jeden”, zapewnia komfort i przestronność porównywalną z dużymi limuzynami. Samochód napędza nie emitujący spalin mocny silnik elektryczny, pozwalający jednorazowo pokonać dystans do 300 km. Nisko położony środek ciężkości, niewielka masa auta oraz zawieszenie z podwójnymi wahaczami rozwidlonymi przyczyniają się do sportowej charakterystyki prowadzenia.

„Postrzegamy Volvo 3CC jako praktyczny wzorzec, na którym w przyszłości opierać się będą ekologicznie czyste, bezpieczne i ekonomiczne samochody.” – stwierdza rzecznik Volvo Car Corporation, Lex Kerssemakers, wiceprezes ds. strategii marki, produktu i marketingu.

Volvo 3CC stanowi dalszy krok w kierunku lansowanego przez Volvo Car Corporation nowego paradygmatu mobilności, który znalazł swoje urzeczywistnienie w postaci najnowszego modelu Tandem – wąskiego, energooszczędnego 2-miejscowego wehikułu, zajmującego o połowę mniej miejsca niż obecne auta

Zarówno Volvo 3CC, jak i Tandem wywodzą się z Volvo Monitoring and Concept Center (VMCC) – mieszczącej się w Kalifornii wylęgarni pomysłów. Zdaniem specjalistów z ośrodka VMCC ogólnoświatowy rynek odchodzi od samochodów uniwersalnych, ewoluując w kierunku samochodów dostosowanych do konkretnych potrzeb.

„Przejście do ‘rodzinnego’ zróżnicowania samochodów może zmienić sposób, w jaki świat podchodzi do kwestii posiadania samochodu, podobnie jak walkman Sony uczynił to w przemyśle audio.” – mówi Lex Kerssemakers.

Volvo oparło swoje nowe pomysły na przeprowadzonych przez VMCC w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji unikatowych badaniach społeczno-konsumenckich, których celem był określenie profilu wymagań, oczekiwań i utajonych potrzeb konsumentów w przyszłości. Badania te wykazały, że rynek staje się bardziej otwarty na nowe koncepcje w zakresie np. ochrony środowiska, lecz wdrażane rozwiązania muszą być funkcjonalne, atrakcyjne i pomysłowe.

Podejście Volvo Car Corporation uzyskało wsparcie w postaci czteroletnich studiów nad motoryzacją przyszłości prowadzonych przez Œwiatową Radę Biznesu Na Rzecz Stabilnego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development – WBCSD). WBCDS stwierdza, że aby zachować korzyści płynące z motoryzacji, społeczeństwa muszą poszukać nowych możliwości między innymi w dziedzinie emisji gazów cieplarnianych, ograniczania zagęszczenia ruchu, zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz utrzymania i doskonalenia aktualnych opcji transportowych.

Zdaniem Volvo Car Corporation zmierza to w kierunku samochodów typu Volvo 3CC i Tandem. Samochodów nie tylko zużywających mniej paliwa, lecz równocześnie zajmujących mniej miejsca, mających atrakcyjny wygląd i doskonałe własności jezdne oraz oferujących tradycyjne dla Volvo bezpieczeństwo i wysoką jakość.

„Volvo Cars traktuje ochronę środowiska na równi z troską o bezpieczeństwo i jakość wykonania swoich produktów.” – mówi Anders Kärrberg, Environmental Manager w dziale Governmental Affairs Volvo Car Corporation.

„Naszym kluczowym zadaniem jest zapewnienie społecznościom i indywidualnym osobom swobody przemieszczania się, bez uszczerbku dla aspektów ekologicznych i ogólnoludzkich. Volvo 3CC wraz z ideą, jaka za nim stoi, może stać się katalizatorem zmian w podejściu do korzystania z samochodu.”
Opisy i dane zawarte w niniejszych materiałach prasowych dotyczą ogółu modeli samochodów produkowanych przez Volvo Car Corporation. W poszczególnych krajach dane techniczne mogą być różne i mogą ulec zmianie bez odnotowania tego

Materiały powiązane