Komunikaty prasowe

Volvo Car Corporation zdobyło dziesięć złotych medali na zorganizowanych w Chinach zawodach samochodowych, prezentując swoją wizję przyjaznej dla środowiska przyszłości motoryzacji

Nowatorski samochód koncepcyjny Volvo 3CC pokonał rywali z całego świata, zdobywając pięć złotych medali za rozwiązania proekologiczne, a ponadto otrzymał główną nagrodę za najlepszy projekt prototypowy na konkursie Michelin Challenge Bibendum. Również dwa pozostałe modele Volvo, S80 T6 oraz S60 PZEV, zostały wyróżnione medalami, co w sumie przyniosło firmie Volvo Car Corporation 10 złotych i sześć srebrnych medali na rozgrywanym w dniach 12-14 paŸdziernika w Szanghaju międzynarodowym konkursie.
Firma Volvo Car Corporation zademonstrowała siłę swojej wizji przyszłości motoryzacji, gdy zaproponowane przez nią rozwiązania proekologiczne zostały obsypane medalami na dorocznym międzynarodowym konkursie Michelin Challenge Bibendum, w tym roku po raz pierwszy rozgrywanym w Chinach.

Jury konkursu Michelin Challenge Bibendum doceniło wagę wysiłków Volvo w trosce o przyszłość transportu osobowego, nagradzając w sumie dziesięcioma złotymi i sześcioma srebrnymi medalami prototyp 3CC oraz istniejące modele S80 T6 i S60 PZEV za oszczędność paliwa, czystość spalin, niski poziom emisji CO2, dynamikę rozpędzania i skuteczność hamowania. Ponadto Volvo 3CC zdobyło główną nagrodę za najlepszą stylistykę w kategorii prototypów.

Zwycięski debiut samochodu koncepcyjnego Volvo 3CC „Jesteśmy zachwyceni, że Volvo 3CC – po raz pierwszy zademonstrowane w Szanghaju – spotkało się z tak dobrym przyjęciem, nie tylko zdobywając złote medale za rozwiązania proekologiczne, lecz również otrzymując prestiżowe laury za stylistykę.” – mówi Lars Erik Lundin, wiceprezes i naczelny dyrektor Volvo Monitoring and Concept Center (VMCC) w Kalifornii, gdzie samochód ten powstał. „Tym samym osiągnęliśmy założony cel, w postaci połączenia niskiego zużycia paliwa, uniwersalności zastosowań, komfortu i bezpieczeństwa jazdy z atrakcyjnym wyglądem i przyjemnością prowadzenia.”

Dwa pozostałe nagrodzone modele Volvo, S80 T6 oraz S60 PZEV (Partial Zero Emissions Vehicle – samochód o niemal idealnie czystych spalinach), odzwierciedlają kroki, jakie Volvo Car Corporation obecnie podejmuje, realizując swą proekologiczną wizję przyszłości motoryzacji. S60 PZEV aktualnie zajmuje najwyższą pozycję w prowadzonym przez amerykańską Agencję ds. Ochrony Œrodowiska (EPA) rankingu, praktycznie nie emitując do atmosfery węglowodorów.

Fundamentalne rozwiązania w trosce o przyszłość motoryzacji
W trosce o przyszłość motoryzacji, firma Volvo Car Corporation głęboko zaangażowała się w działania zmierzające w kierunku wdrożenia fundamentalnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią możliwość swobodnego przemieszczania się, lecz równocześnie uwzględnią problemy niedoboru energii, zanieczyszczenia atmosfery oraz zatłoczenia na drogach.

„Chcemy, aby firma Volvo Car Corporation stała się liderem rynku pod względem troski o środowisko naturalne, podobnie jak ma to już miejsce w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy i jakości wykonania.” – mówi Lex Kerssemakers, wiceprezes Volvo Car Corporation ds. strategii marki, produktu i biznesu. „Przetarliśmy szlak w kierunku stworzenia nowej generacji samochodów, które są bezpieczne dla ludzi, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, oszczędne pod względem zużycia paliwa, zajmują mniej miejsca na drodze, a przy tym oferują doskonałą jakość wykonania, osiągi i własności jezdne – tak jak Volvo 3CC!”.

Konfrontacja wyzwań związanych z emisją spalin i rosnącym zagęszczeniem ruchu drogowego
Rozgrywane od sześciu lat Michelin Challenge Bibendum jest organizowanym dla przemysłu motoryzacyjnego międzynarodowym konkursem, na którym samochody są testowane pod względem ekonomiki zużycia paliwa, toksyczności spalin, emitowanego hałasu, uzyskiwanych przyspieszeń oraz własności jezdnych.

Materiały powiązane