Komunikaty prasowe

Volvo Car Mobility stworzyło markę M

Volvo Cars wprowadza nową markę usług mobilnych nazwaną po prostu „M”. M będzie odpowiedzialne za rozwój i wdrażanie nowych technologii z zakresu mobility – m.i. zdalny dostęp do pojazdów i inne usługi związane z autami, do których dostęp ułatwi intuicyjna aplikacja.

M będzie też zbierał dane dotyczące potrzeb i preferencji klientów, tak aby jak najbardziej spersonalizować wachlarz usług. Usługa będzie dostępna w Szwecji i USA wiosną 2019 roku.
Volvo Cars staje się czymś więcej niż tylko producentem samochodów. Wiemy, że klienci zmieniają swoją mentalność i podejście do posiadania samochodu. M to nasza odpowiedź na ich potrzeby. Dążymy do tego aby być bezpośrednim dostawcą takich usług. Nasze hasło to Freedom to Move – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Nasze usługi będą alternatywą wobec taksówek, czy transportu publicznego – powiedziała Bodil Eriksson, CEO of Volvo Car Mobility. Skupiamy się na tym w jaki sposób ludzie użytkują samochody, których są waścicielami. Chcemy stworzyć realną alternatywę dla takiego rozwiązania, oszczędzając czas i upraszczając życie. Chcemy aby nasze usługi były na najwyższym możliwym poziomie. – dodała Bodil Eriksson

Zespół M to doświadczeni eksperci i inżynierowie, którzy bazują na dwudziestoletnim doświadczeniu wyniesionym z firmy Sunfleet – pionierskiej inicjatywy Volvo Car Group w carsharingu.Sunfleet jest liderem takich usług w Szwecji. Rocznie obsługuje 500 000 klientów i dysponuje flotą 1700 samochodów. Firma będzie w pełni zintegrowana z M w 2019 roku, wszyscy klienci Sunfleet będą mogli korzystać z usług M.

Usługi mobility są dla nas fundamentem transformacji. Wdrożenie M to dla nas nowe źródło dochodu i ma być integralną częścią Volvo Cars. Naszą ambicją jest pięć milionów klientów do połowy przyszłej dekady – powiedział Håkan Samuelsson. Centrum badawczo-rozwojowym dla M będzie Sztokholm. Pierwsze wersje beta będą testowane już jesienią bieżącego roku – dodała Bodil Eriksson

O M
Założone w 2018 roku M to nowa marka stworzona w ramach Volvo Car Mobility. Firma ta należy w całości do Volvo Car Group. Założeniem firmy jest dostarczanie usług dla z zakresu mobility dla klientów i stworzenie realnej i atrakcyjnej alternatywy dla transportu publicznego a także posiadania samochodu. Misją M jest umożliwienie klientom łatwego korzystania z aut, bez zbędnych ograniczeń.

Więcej o M:

https://m.co/

Materiały powiązane