Komunikaty prasowe

Volvo Cars integruje obsługę swoich funkcji za pomocą Asystenta Google

Volvo Cars jako pierwsza marka na rynku będzie łączyć się
z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google

To kolejny krok we współpracy Volvo z Google – bezpośrednia integracja naszych samochodów z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google.

Dzięki połączeniu urządzeń kierowcy Volvo będą mogli zarządzać funkcjami w samochodzie za pomocą poleceń głosowych, wydawanych domowym i mobilnym urządzeniom sterowanym za pomocą Asystenta Google. Wydając odpowiednie polecenie, można będzie zażądać od Asystenta Google, by włączył w samochodzie ogrzewanie albo zamknął drzwi.

Lista dostępnych poleceń głosowych będzie się z czasem wydłużać. Wszystko z myślą o jak najwyższym komforcie obsługi i odciążaniu kierowcy w codziennym życiu. Użytkownicy będą na przykład mogli w dowolnym momencie odbierać komunikaty dotyczące samochodu, a w przyszłości między innymi zdalnie planować porę ładowania akumulatora.

Pomyśleliśmy też o bezpieczeństwie korzystania z Asystenta. W przypadku wyjątkowo ważnych komend – jak na przykład polecenia otwarcia samochodu – dwustopniowy proces autoryzacji zagwarantuje, że dostęp do urządzenia ma na pewno właściwa osoba.

Nowa funkcja będzie w najbliższych miesiącach stopniowo udostępniana właścicielom modeli Volvo z systemem infotainment opartym o oprogramowanie Android i połączonym z aplikacją Volvo Cars oraz urządzeniem sterowanym Asystentem Google – oczywiście tam, gdzie funkcja Asystenta jest już dostępna.

——————————-

Volvo Cars w latach 2020-2021

W ciągu dwunastu miesięcy – od lipca 2020 do lipca 2021 – Volvo Car Group zanotowała zysk operacyjny w wysokości 22,5 mld SEK (14,3 mld SEK w 2019 r.). Przychody w tym okresie wyniosły 292,1 mld SEK (274,1 mld SEK), zaś światowa sprzedaż osiągnęła poziom 773 000 samochodów.

O Volvo Car Group

Firma Volvo Cars została założona w 1927 r. Obecnie Volvo to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek samochodów na świecie, obecna w ponad 100 krajach. Spółka Volvo Cars notowana jest na giełdzie Nasdaq Stockholm, akcje oznaczone są symbolem VOLCAR-B.

Volvo Cars dąży do zapewnienia klientom swobody poruszania się w sposób spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny. Znajduje to odbicie w planach sprzedaży w 2030 roku już wyłącznie samochodów elektrycznych. Volvo Cars zobowiązuje się również do ciągłego zmniejszania śladu węglowego, a celem firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r.

W grudniu 2020 r. firma Volvo Cars zatrudniała ok. 40 000 pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Główne zakłady produkcyjne spółki znajdują się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu, Daqing i Taizhou (Chiny). Firma ma również centra rozwojowe i projektowe w Göteborgu, Camarillo (USA) i Szanghaju (Chiny).

Google jest zastrzeżonym znakiem towarowym Google LLC.

Materiały powiązane